Zapowiedź nowych domyślnych skórek dla Kodi 17

Zmiany, zmiany, zmiany… A co użytkownik lubi w zmianach najbardziej? To, co widać gołym okiem. Po wersji 16stej Kodi, która skupiała się głównie na stabilności, developerzy przyszykowali dla nas niespodziankę. Zostały zapowiedziane dwie nowe skórki, które dla wersji 17 będą skórkami domyślnymi.

Użytkownicy urządzeń dotykowych byli do tej pory dość niedocenioną grupą przez designerów skinów. Niektóre, nawet dość podstawowe czynności potrafiły być uciążliwe przy reTouched. Teraz – miejmy nadzieję – będzie lepiej. Team KODI przedstawia Estuary, oraz Estouchy. Przeczytaj pełny artykuł i zobacz prezentacje video!

Nieprzerwanie od roku 2009…

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, żyło sobie XBMC. W październiku 2009 powstał skin Confluence, który zamienił domyślne dla XBMC PM3.HD. Przez te wszystkie lata skóra była wciąż updatowana, ale jedyną większą zmianę stanowił layout poziomy zamiast pionowego.

Jesteśmy dziś świadkami – możnaby rzec – kamienia milowego w historii KODI. Miesiące temu zaczęła się praca nad nowymi skórami, dziś mamy już ich pogląd. Bardzo dużo czasu zajmuje napisanie skórki od zera.

Estuary 

Najbardziej przykuwa oko nowy home screen. Domyślnie dostępne będą nowe przydatne widgety, takie jak pokazywanie filmów i seriali losowo, ostatnio dodanych, w trakcie oglądania. Dla muzyki dostępny będzie wgląd do ostatnio odtwarzanych utworów, ostatnio dodanych, losowych, nieodtwarzanych w ogóle, oraz najczęściej odtwarzanych. Nawet zakładka TV dostanie swój widget – ulubione kanały.

 

 

Dla addonów dostępna będzie nowa funkcjonalność, która pokaże ostatnio używane pluginu dla danego typu mediów, bezpośrednio na ekranie głównym. Dzięki temu dodatki, które używamy najczęściej będą zawsze w zasięgu ręki.

Górny pasek zawiera kilka użytecznych skrótów, które developerzy uznali za najistotniejsze.

Biblioteka

Po wejściu do biblioteki zorientujemy się, że i ona przeszła lifting. Idea jest prosta – balans pomiędzy funkcjonalnością i informacją.

Dostępne tematy i kolory

Kolejna niespodzianka – od teraz będziemy mogli wybrać z palety dostępnych tematów i kolorów. Całkiem niezły pomysł, biorąc pod uwagę, że często jedyne co przeszkadza użytkownikom to kolory danego motywu. Nie jest to rewolucyjna rzecz. Rozwiązanie miało już wcześniej swoje zastosowanie, jednak wg nas wygląda teraz to nadzwyczaj dobrze. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zielona skóra to zdecydowanie nasz faworyt!

Estouchy

Stworzenie pięknego, a jednocześnie dobrze wyglądającego tematu dla urządzenia dotykowe z małym ekranem jest nie lada wyzwaniem. Estouchy wydaje się strzałem w dziesiątkę. Bardzo trudno o funkcjonalny i ładny skin dla dotykowców, o czym wspominaliśmy już na naszym fanpage na FB.

 

Zobaczmy jak prezentuje się Estouchy:
Niestety nie wszystkie funkcjonalności Estuary są dostępne na jego dotykowym odpowiedniku. Nie jest to nic dziwnego i cieszy to nas, bo próba upchania zbyt dużej ilości rzeczy na małym ekranie zazwyczaj nie jest dobrym pomysłem.

Jak to sprawdza się w praniu?


Podsumowanie

Deweloperzy są otwarci na wszelkie sugestie. Gdybyś zauważył jakiś bug, lub byłbyś chętny do zaprezentowania swojego pomysłu, zapraszają nas oni na oficjalne forum.
By sprawdzić na własnej skórze nowe skóry, trzeba zaopatrzyć się w wersję nightly KODI 17.
Oczywiście taki zestaw jest dla najbardziej cierpliwych testerów, więc jeśli cenisz sobie stabilność, na razie zalecamy poczekać na betę 17stki. Estuary i Estouchy nie będą działać na poprzednich wersjach KODI, w tym 16.1. Co ciekawe – Confluence wciąż będzie dostępne na 17stce, do pobrania z oficjalnych repo.
Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony kodi.org.pl – Napisany przez autora bloga.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.