Ambilight dla Raspberry + Openelec lub OSMC + LED WS2801 + hyperion

Jako posiadacz kilku “Malinek zastanawiałem się jak jeszcze mógłbym rozszerzyć ich możliwości. Zainteresowałem się możliwościami jakie daje system AMBILIGHT podłączony do XBMC/KODI/OSMC na platformie Radebergery.

W niniejszym artykule opiszę w jaki sposób, niskim nakładem środków i przy odrobinie zacięcia można samodzielnie stworzyć taki system. Przestawię również konfigurację systemu.

Aby system pozostał jak najprostszy, bez dodatkowych zewnętrznych sterowników, zasilaczy i innych niepotrzebnych kabli wybór padł na paski LED z układami WS2801. Dzięki tym układom jesteśmy w stanie sterować każdą diodą osobno. Dodatkowym atutem tych LED’ów jest zasilanie 5V, co umożliwia zasilanie RPi jaki i diod z jednego zasilacza (mniejsza plątanina kabli).

 

Ponieważ w sklepach elektronicznych przeważają wyłącznie paski RGB, bez układów lub zwykłe i sprzedawcy rozkładali ręce gdy pytałem o WS2801 (a zależało mi na czasie i nie czekać na zamówienie z AMAZONA lub dostawie z Chin) znalazłem pewien sklep w Polsce, gdzie można zakupić odpowiednie paski LED 

 

Opisany w artykule zestaw kosztował w sumie 176 zł.

 

  • Poprzedni artykuł
  • Następny artykuł »»

Informacje o Autorze:
Author: bogaskilop


Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.