Drukarka 3D- co można wydrukować?

Postęp technologiczny jest nieunikniony i nie da się go powstrzymać. To, co kiedyś nam się nie śniło, dzisiaj jest realne. Z takim właśnie impetem i bezpardonowo w nasze życie wkroczyła drukarka 3Dhttps://werk3d.pl/– na której można wydrukować prawie wszystko.

Czym jest druk 3D?

To po prostu drukowanie przestrzenne, które polega na wytwarzaniu fizycznego obiektu poprzez przenoszenie kolejnych warstw materiału. Druk 3D wymaga 4 kluczowych elementów: trójwymiarowego modelu komputerowego, programu do obróbki modelu, czyli tak zwanego slicera, maszyny- jest nią oczywiście drukarka 3D i materiału do druku. Jest nim na przykład plastikowa żyłka, żywica lub proszek. Materiał w dużej mierze zależy od wybranej technologii. Ważnym aspektem każdej drukarki 3D jest wykorzystywany program do druku w 3D. Dzięki niemu mamy coraz bardziej doskonałe wydruki.

Co można wydrukować na drukarce 3D?

W zasadzie wiele przedmiotów. Jednak prym w druku 3D wiodą przede wszystkim:

modele słynnych zabytków architektonicznych. Są one oczywiście w mikroskali i starają się, jak najbardziej przypominać pierwowzór.
• makiety największych światowych miast. Robi się je po to, by lepiej poznać układ topograficzny danej metropolii.
• protezy ludzkich kończyn, najczęściej rąk.

Oczywiście, możliwości drukarki 3D są ograniczone ze względu na obszar działania i fakt, że ludzka wyobraźnia też nie jest z gumy i ma swój kres.

Drukarka 3D – skąd brać modele do pobrania?

Najpopularniejszym miejscem jest internet. Na stronach firm zajmujących się profesjonalnym drukiem przestrzennym znajduje się wiele gotowych i sprawdzonych propozycji. Są one całkowicie dopasowane do potrzeb tego urządzenia, a co jeszcze bardziej istotne, da się je wykonać w ciągu kilkudziesięciu godzin. Trzeba tylko zaopatrzyć się w potrzebne materiały i można ruszać do pracy. Najlepszym materiałem do drukowania w 3D jest ABS. Ze względu na swoją wytrzymałość oraz wodoodporność jest często wykorzystywany. Modele do pobrania można znaleźć na uniwersytetach technicznych. Czasem zdarza się, że pracujący tam specjaliści chcą wypróbować prototyp jakiegoś urządzenia i dlatego puszczają go w masowy obieg. Pragną, by przetestowało go jak najwięcej osób i wyraziło swoją opinię. Tylko w ten sposób wyjdą na jaw ewentualne usterki i wady.

Inspiracje w druku 3D

Jak to mówią, potrzeba jest matką wynalazku. W przypadku inspiracji w druku 3D to porzekadło sprawdza się co do joty. To życie codzienne i wszystko, co nas otacza- generuje zazwyczaj najlepsze pomysły. Jak już wiadomo, geniusz tkwi w prostocie. Im coś jest prostsze w obsłudze, tym sprzedaje się lepiej. Oczywiście inspiracją w druku 3D może być literatura, sztuka czy film. Jednak większość naukowców szuka czegoś, co ułatwiłoby nam codzienne życie.

Najciekawsze pomysły związane z drukiem 3D?

Na uwagę z pewnością zasługują lodowe rzeźby. Trzeba przyznać, że ich stworzenie wymagałoby nie lada wysiłku. Wyprodukować sztuczny lód i połączyć go w jedną artystycznie dobraną całość, to dopiero coś. Równie interesujące byłyby wydruki z czekolady. Taki smakowity krasnal czy duży zamek na pewno przyciągnęłyby do cukierni mnóstwo klientów Byłaby to żywa reklama. Warunkiem powodzenia byłaby odpowiednia konsystencja masy kakaowej i jej umiejętne zmrożenie. Dysze drukarki 3D również musiałyby być odpowiednio zmodyfikowane, tak by nie ulec zalepieniu.

Zakres wykorzystania elementów stworzonych w 3D nie ma żadnych ograniczeń. Warto więc wiedzieć jak projektować druk 3D. Dowiedz się też więcej o drukowaniu 3D na zamówienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.