Edycja metadanych przez przeglądarkę

Jak wiadomo XBMC niestety nie udostępnia funkcjonalności umożliwiających w łatwy sposób edytowanie metadanych (np. danych o filmie) bezpośrednio z aplikacji. Użytkownicy radzą sobie z tym korzystając z różnych media managerów.
Nie wszyscy jednak wiedzą że jest też inny sposób – dzięki dodatkowi z kategorii interfejs WWW można takie dane edytować bezpośrednio z przeglądarki!

 

Jak to zwykle bywa – aby korzystać z niestandardowego dodatku należy go uprzednio zainstalować… Wchodzimy zatem w system / ustawienia / sieć / interfejs WWW i zmieniamy domyślny (default) na XWMM. Uprzednio oczywiście go pobierając i instalując z sieci (klikając jak pokazano na poniższym rysunku na „pobierz więcej”)

Następnie musimy go „włączyć” – wybierając go z listy (pozycja Interfejs WWW), ustawiając uzytkownika i hasło oraz zaznaczając opcję „Sterowanie XBMC poprzez http”. Jeżeli sytuacja tego nie wymaga port zostawiamy jako 80.

Dzięki powyższemu możemy otworzyć ulubiona przeglądarkę i w polu „adres” wpisać localhost

Przeglądarka zapyta nas jeszcze o zdefiniowanego wcześniej użytkownika i hasło – celem autoryzacji i gotowe! Możemy używać interfejsu XWMM do edycji metadanych!
(Oczywiście edytując dane zawsze musimy je na końcu nagrać – opcja SAVE)

Ciekawą opcją wartą wspomnienia jest możliwość zarządzania zestawami filmów (movie sets). Opcja definicji zestawów dostępna jest z menu Tools

Możemy tutaj edytować zestawy filmów (pamiętaj o przycisku Update!)

Następnie w XWMM, w szczegółach filmu po rozwinięciu sekcji „Other details” – można wybrać z listy zdefiniowanych wcześniej zestawów odpowiednią pozycję.
Dzięki temu zabiegowi na liście filmów nie pojawia się wszystkie części filmu (np. Piraci) a jedynie nazwa zestawu, gdzie wchodząc wyświetlone zostaną odpowiednie pozycje.

 

 

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony kodi.org.pl – Napisany przez autora bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.