Wyświetlacz VFD iMon VF310 – wyłączenie wyświetlania polskich znaków

• grzesiek811
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI: 13.2
  • Windows 8.1
Futaba to VFD, a nie LCD. Tak na marginesie.

Co do kupna, to nie ma żadnego problemu, tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić.

Trzeba założyć konto na stronie mailboxde.com. To firma przy granicy niemiecko-polsko-czeskiej zajmująca się wysyłkami przedmiotów, które są sprzedawane na terenie Niemiec do innych krajów.

Futaba w niemieckim sklepie kosztuje 30€ z darmową wysyłką na terenie Niemiec, w tym do mailboxde.

Procedura wygląda tak:
1. Kupuję wyświetlacz w sklepie w Niemczech i płacę przelewem typu SEPA (bardzo ważne). Kilka zł kosztuje taki przelew.
2. Jako miejsce wysyłki podaję swoje dane na adresie mailboxde. Wysyłka na terenie Niemiec jest bezpłatna.
3. Gdy paczka dojdzie do mailboxde doładowuję konto na mailbox przez PayPal na koszt wysyłki do Polski. Najtańsza Ceska post wyszło~7€.
4. Wybieram jako adres dostawy swój adres w Polsce. Cała procedura trwała około tygodnia.

Kupiłem już w ten sposób dwie futaby. Łącznie przez mailboxde kupowałem już 4 razy.

Mogę służyć dokładniejszymi informacjami jak to zrobić, ale wszystko jest do znalezienia w sieci.

Co do jakości wyświetlacza, to LCD na 44780 nie ma startu do VFD, a ten futaba jest naprawdę fajny.

• jacaxx1
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
Faktycznie Futaba prezentuje się mega:) tylko niestety szkoda że tyle kombinacji z zamówieniem:(

• grzesiek811
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI: 13.2
  • Windows 8.1
Niestety koleś nie chce wysyłać do Polski. Przez paypal też mu nie można zapłacić, jedynie przelewem. Jest to trochę kłopotliwe, ale do przejścia.
Na ebay nie znalazłem go.

Koszt takiego sprowadzenia wyjdzie gdzieś 160-170zł. Myślę, że warto. Do niedawna nie działał z kodi na windows, teraz jest nowy skrypt do LCDHype.

Większość chyba używa go na openelec.

• jacaxx1
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
A może było by kilku chętnych na zamówienie i ktoś by wszystko ogarnąć dał radę:)

Wątek odtworzony z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.