DVB Viewer Client – serwer nie odpowiada poprawnie

DVB Viewer w wersji 5.3 – uruchomoniony serwer DVBviewer Recording Service w wersji 1.9

Client w Kodi pyskuje takim błędem „serwer nie odpowiada poprawnie” – co może być przyczyną ?

• duda007
  • Junior
Troszkę za mało informacji;) Pokaż konfiguracje, porty standardowe czy coś zmieniałeś w DVBViewer? Ustawiłeś usera i hasło w DVBViewer Recording Service i podałeś w konfiguracji plugina? WebInterface działa normalnie?

duda007 napisał:

Troszkę za mało informacji ;) Pokaż konfiguracje, porty standardowe czy coś zmieniałeś w DVBViewer? Ustawiłeś usera i hasło w DVBViewer Recording Service i podałeś w konfiguracji plugina? WebInterface działa normalnie?

Oo zainteresowałeś się moim problemem dziękuję !!!

Porty standardowe nic nie zmieniałem. User i hasło ustawione. W DVBViewer gdy kliknę test połączenia dostaje info że połączył się z Recording Service… Jeżeli kliknę w ikonkę przy godzinie otwiera mi sie przeglądarka z opcjami Recording Service z pełnym EPG moich programów więc chyba gadają ze sobą. W Kodi jednak gdy dodam login i hasło (ip i port jest taki jak w przeglądarce) dostaje wymieniony w 1 poście komunikat:(

• duda007
  • Junior
Dopiero doczytałem że używasz jakiejś prehistorycznej wersji DVBViewer Recording Service (1.9? przecież to było wydane w okresie 2011-2012) i obstawiam że w tym jest problem. Zaktualizuj DVBViewer do wersji 5.6.4 (najnowsza obsługująca jeszcze Recording Service, od wersji 6 przeszli na DVBViewer Media Server) i Recording Service do wersji 1.33.2.1 (najnowsza) i powinno ruszyć:)

duda007 napisał:

Dopiero doczytałem że używasz jakiejś prehistorycznej wersji DVBViewer Recording Service (1.9? przecież to było wydane w okresie 2011-2012) i obstawiam że w tym jest problem. Zaktualizuj DVBViewer do wersji 5.6.4 (najnowsza obsługująca jeszcze Recording Service, od wersji 6 przeszli na DVBViewer Media Server) i Recording Service do wersji 1.33.2.1 (najnowsza) i powinno ruszyć :)

Skąd pobrać Recording Service do wersji 1.33.2.1 ?

• duda007
  • Junior
www.dvbviewer.tv/members/ logujesz się danymi które dostałeś przy zakupie DVBViewer’a;) Jako że są to ostatnie wersje współpracujące z Recording Service znajdziesz je na dole strony w sekcji: Older Versions . Jak pisałem najnowsza wersja DVBViewer współpracuje już z DVBViewer Media Server zamiast z Recording Service, ale za niego niestety trzeba już zapłacić dodatkowo…

duda007 napisał:

www.dvbviewer.tv/members/ logujesz się danymi które dostałeś przy zakupie DVBViewer’a ;) Jako że są to ostatnie wersje współpracujące z Recording Service znajdziesz je na dole strony w sekcji: Older Versions . Jak pisałem najnowsza wersja DVBViewer współpracuje już z DVBViewer Media Server zamiast z Recording Service, ale za niego niestety trzeba już zapłacić dodatkowo…

Ale nie mam loginu i hasla – dostalem dvb viewera z sterownikami do karty dvb-c… Czyli nic z tego ? A czy jest jakiś inny program tego typu który pozwoli na kodi odpalic kablówkę ?

• duda007
  • Junior
No jakoś musiałeś zarejestrować DVBViewer, nie dostałeś żadnego klucza do niego? Klucz do DVBViewer jest jednocześnie danymi do logowania do members area;)

Nic a nic … Po prostu to zainstalowałem odpaliłem i tyle…

Ostatecznie kupiłem ten program i odpaliłem wszystko na Kodi. |Jednak trochę zawiedziony jestem jakością obrazu… Znacznie odstaje od tego co widziałem w TV… Obraz jest bardziej niestabilny, ma zakłócenia lekkie i chrupie – nie jest płynny.

• duda007
  • Junior
A jaką masz kartę DVB do tego? U mnie nie ma najmniejszych problemów jeżeli chodzi o Kodiego w połączeniu z DVBViewer’em. Mam karte DVB-S2 w serwerze, do tego po lanie podłączone 3x Raspberry Pi z Kodim, śmiga bez żadnych problemów, bez żadnych przycinek, zakłóceń itp – w końcu leci tam niekompresowany stream z transpondera;)

karta to Technisat Cablestar HD2:) Chyba nie mógłbym mieć DVB-S gdyż to od telewizji satelitarnej tak ? Moja karta to DVB-C + moduł Cam.

Myślisz że to ona może być problemem ? Czy może jakieś kodeki LAV czy coś w dvb viewer ?

Wątek odzyskany z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.