Używanie zewnętrznego playera

• caeruleus
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
Jako, że to mój pierwszy post na forum rozpocznę od powitania wszystkich serdecznie.

Właśnie zaczynam swoją zabawę z XBMC i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Niestety są pewne kwestie, których nie jestem w stanie ogarnąć. Chodzi o używanie zewnętrznego odtwarzacza, a konkretnie o KMPlayera, do którego jestem przywiązany.

Wiem, że XBMC ma taką możliwość ale nie wiem jak to ustawić. Zainstalowałem wtyczkę Advanced Launcher, jednak odpalam playerka tylko z poziomu menu – programy. Chciałbym żeby startował z poziomu biblioteki jako domyślny, zamiast pokładowego odtwarzacza, ewentualnie jako opcja do wyboru przy określonych plikach. Da się w ogóle tak zrobić ?

Kombinowałem też ze skryptami w xml (wyczytałem gdzieś w necie), ale z tym też nie wyszło. Chyba coś pokręciłem.

Moja wersja XBMC to 10.1. system Windows 7 Home Premium.

Będę wdzięczny za podpowiedź.

• Maciey
  • Senior
  • Oklaski: 22
  • KODI: Kodi 14.0 “Helix
  • W7-64, OpenElec
Pominąwszy fakt, że wg mnie totalnie nie ma sensu uruchamiania KMPlayera w XBMC, któro ma wbudowany i znacznie lepszy player (z opcja renderowania do lepszej jakosci) odpowiadam na pytanie…

Aby użyć zewnętrznego playera musisz utworzyć w katalogu user data

np C:Documents and SettingsuserDane aplikacjiXBMCuserdata

plik

playercorefactory.xml

Przykładowy plik otwierajacy wszystkie pliki AVI przez VLC możesz pobrać z download:

xbmc.org.pl/index.php/download/finish/6-…corefactory-xml.html

Jezeli wyedytujesz plik zobaczysz jak to jest robione

• djwozik79
  • Bywalec
  • Oklaski: 2
  • KODI:
powiedzcie mi czy przy używaniu zewnętrznego playera zmienia się wygląd playera w xbmc czy tylko korzysta z kodeków i renderowania itp. z danego playera a w wyglądzie nic się nie zmienia ?

• Piter
  • Autor Artykułów
    Autor Artykułów
  • Oklaski: 12
  • KODI: Helix
  • W7, OpenElec
Jest to uruchomienie zewn. programu do ktorego XBMC nic nie ma. Po powrocie ładnie wraca do XBMC.

Zgadzam się z @Maciey’em – zewn. player ma tylko sens dla blu-ray i ew. mkv 720p (np mplayerc)

• caeruleus
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
Wielkie dzięki za podpowiedź, ustawiłem i działa. Widziałem już te skrypty w sieci tylko umieściłem w złym katalogu.
Tak przy okazji, w innych wersjach w polach <hidexbmc> i <hideconsole> można się spotkać z wartościami true zamiast false. Jaką czyni to różnicę ?Maciey napisał:

Pominąwszy fakt, że wg mnie totalnie nie ma sensu uruchamiania KMPlayera w XBMC, któro ma wbudowany i znacznie lepszy player (z opcja renderowania do lepszej jakosci)…

OK, może kiedyś zmienię zdanie, ale musicie mi dać trochę czasu. Podobno przyzwyczajenie jest druga naturą człowieka;)

Pozdrawiam

• Maciey
  • Senior
  • W7-64, OpenElec
caeruleus napisał:

Tak przy okazji, w innych wersjach w polach <hidexbmc> i <hideconsole> można się spotkać z wartościami true zamiast false. Jaką czyni to różnicę ?

hidexbmc: jeżeli true ukrywa okno XBMC kiedy zewnetrzny player jest aktywny
hideconsole: tylko dla Windows 32bit, jeżeli true ukrywa konsolę (użyteczne gdy np uruchamia się player z pliku BAT, wówczas nie widać tego czarnego okna)

Oba parametry sa domyślnie false więc nie podając ich taki właśnie status uzyskają.

Pełen opis tutaj:
wiki.xbmc.org/index.php?title=External_players

• caeruleus
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
Kontynuując ten wątek mam jeszcze jedno pytanie.
Opcja zewnętrznego playera pojawiła się u mnie w menu kontekstowym filmu, w trybie biblioteki (po prawokliku na miniaturkę/okładkę filmu). Czy jest możliwość ustawienia aby wybrany, zewnętrzny odtwarzacz uruchamiał się jako domyślny/pierwszoplanowy, po kliknięciu komendy „odtwarzaj” np. z trybu opisu ?Maciey napisał:

Wiem, wiem, ale мой английский очень плохой:oops: , zwłaszcza w kwestiach technicznych, a tłumaczenia wujka google dają czasami niezłe efekty;)

• Maciey
  • Senior
  • W7-64, OpenElec
Wydaje mi się ze najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie moglo by być dodanie dodatkowego przycisku – osiągalne poprzez edycję DialogVideoInfo.xml – możesz tam ustawić dowolną akcję na kliknięcie (np uruchomić skrypt, myślę zę mozna równie dobrze uruchmić external player)

Troche podpowiedzi tutaj:

forum.xbmc.org/showthread.php?tid=67282

• caeruleus
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
Odświeżam wątek.

Czy, któryś z szanownych userów używa TotalMedia Theatre 5 jako external player w XBMC, do odtwarzania struktury BD lub ISO BD, w jakości 1:1 (z menu i dodatkami)? Ewentualnie jakieś inne aplikacje do takiego przeznaczenia.

Miałbym kilka pytań odnośnie konfiguracji samej aplikacji i edycji pliku „playercorefactory.xml”.

• Revenn
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
Ja mam tak samo problem bo korzystam z wersji dodawanej do K lite codec pack, więc ten wpis u mnie nie pasuje.

Plik exe do MPC mam w katalogu
G:Programs and GamesK-Lite Codec PackMedia Player Classicmpc-hc.exe

A userdata w
G:Programs and GamesXBMCuserdata

Znając te lokacje jak mam poprawnie wprowadzić ten plik html?

Windows 8.1 65 bit

Wątek odtworzony z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.