himedia h8 octa dolby atmos

• reddeath
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
Witam,

Zamierzam kupić Himedia h8 octa ponieważ chciałbym odtwarzać materiały które mają wgrany dźwięk dolby atmos. Moje pytanie jest takie: czy to urządzenie sobie poradzi, i jak urządzenie będzie się zachowywało chodzi mi czy będzie materiał filmowy bez dźwięku czy będzie obniżany np do dts hd?

• Rynek
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
Ja w tej cenie kupiłem Shield android TV z padem i pilotem. Dźwięk dolby atmos odtwarza bez problemu przez Onkyo ht-s7705. I ma dodatkowo wiele innych ciekawych funkcji jak np. streamowanie gier z kompa. Wspiera również sygnał 4k. Polecam.

• reddeath
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
temat do zamknięcia hi media odtwarza wszystko co chce.

• Rynek
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
I tu się mylisz kolego. Himedia nie odtwarza tych formatów – to jest tylko passthrough. Przeczytaj dokładnie specyfikację.

• reddeath
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
wiem, ale chodziło mi, żeby był po prostu dźwięk ponieważ dużo filmów mam z dźwiękiem dolby atmos. Nie mam takich głośników , żeby odtwarzać taki dźwięk po prostu nie chciałem, żeby nie było dźwięku jak to było w przypadku odtwarzania filmu na tv.

Mam inne pytanie bo nie potrafię sobie z tym poradzić, gdy odtwarzam duże pliki filmowe powyżej 25 gb obraz mam nieskazitelny ,a le jak chce otworzyć np plik który zajmuje 7 gb i jest w 1080p mam smużenie ekranu i na odtwarzaczu z hi media i na kodi. Szukałem wszędzie odpowiedzi na mój problem, ale nigdzie nie znalazłem.

• Rynek
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
Nie wiem dokładnie o co Ci chodzi z tym smużeniem, ale może to być związane z faktem, że Himedia ma problem z obsłużeniem filmów innych niż 24fps. Niestety spora część filmów ma 23.976 klatek na sekundę.
Ma też problem z odtwarzaniem filmów z dźwiękiem kodowanym w:
DTS-HD MA 5.1 & & 7.1
Dolby TrueHD 5.1 & 7.1:
Dolby ATMOS

Polecam recenzję:
forum.kodi.tv/showthread.php?tid=247537

• reddeath
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
za każdym razem kiedy pytam o coś Ty odpisujesz i w dodatku w negatywnym znaczeniu.Mam to urządzenie i już problemów nie mam. Wypisujesz , że ma problemy z dźwiękiem:nie mogę się z tym zgodzić ponieważ nie mam żadnego problemu z dźwiękiem. Urządzenie spisuje się znakomicie i jest to klasa premium.

• Rynek
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
Wybacz ale nie mam zamiaru dyskutować jak dziecko. Dałem Ci link do rzetelnej recenzji i nie wypisuje tu swojego „widzimisie”. A jeżeli uważasz, że masz hiper mega sprzęt to super, w końcu to Tobie ma się podobać. Jednak fakty pozostaną faktami.

• reddeath
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
fakty są takie że urządzenie spisuje się znakomicie i z dźwiękiem niema żadnego problemu.

• kobrawerde
  • Bywalec
  • Oklaski: 8
  • KODI: Kodi 15.2 Isengard
  • OpenELEC 6 /Windows 7 /Linux Mint/-Triple-Boot
reddeath napisał:

fakty są takie że urządzenie spisuje się znakomicie i z dźwiękiem niema żadnego problemu.

jeśli sprawdzałeś dźwięk podpinając himedia h8 … do amplitunera + TV ( z głośnikami 5.1 / 7.1 ) i wszystko jest OK to pewnie z dźwiękiem naprawdę jest OK …. ale jeśli tylko pod TV ( np. tylko stereo ) to raczej nie możesz powiedzieć iż z dźwiękiem jest wszystko OK…. bo będzie to mylące dla innych

Wątek odzyskany z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.