Ustwienie strony głównej w Kodi

• kuku
  • Junior

Jako nowy użytkownik forum, witam Wszystkich serdecznie.
Wczoraj zainstalowałem na swoim TV z Androidem Kodi, w związku z tym miałbym kilka pytań i jeśli mógłbym liczyć na poświęcenie Waszego czasu na odpowiedź dla mnie, która nie ukrywam, że jest dla mnie ważna, więc chodzi mi o to, że zainstalowałem wtyczkę Telewizja Polska i ustawiłem ją do wyświetlania w menu głównym, ale czy jest opcja aby ustawić podkategorię z tej wtyczki na stronie głównej np. Seriale ???

• marx
  • Autor Artykułów
  • KODI: 15.2
  • NAS: Nie
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech Harmony
W domyślnej skórce nie ma takiej możliwości
Możesz sobie dodać do ulubionych

• kuku
  • Junior
Tylko jak to zrobić ???
Pozycje ulubione znajdują się pod tą gwiazdką, tylko nie wiem jak tam coś dodać, nie widzę żadnej opcji dodawania, zarówno wchodząc w tą gwiazdkę jak i w Player gdzie są seriale które mnie interesują ???

• marx
  • Autor Artykułów
Wchodzisz w listę filmów, naciskasz „C” i tam masz opcje dodawania filmów do ulubionych.
Osobiście korzystam ze skórki, która podmienia gwiazdkę na skrót do „super favourities”

[RELEASE] Super Favourites AKA Super-Addon Creator
forum.kodi.tv/showthread.php?tid=192662

Xonfluence
forum.kodi.tv/showthread.php?tid=238630
Skórka wygląda podobnie jak domyślna ale daje olbrzymie możliwości konfiguracji

• kuku
  • Junior
Skórkę pobrałem i Super Favourites AKA, tylko nie mogę poradzić sobie z ustawieniem, chodzi o to, że mimo zainstalowanej tej skórki nie podmienia się ta gwiazdka na skrót do „super favourities” ?

• marx
  • Autor Artykułów
Ustawiasz to w opcjach skóry

• kuku
  • Junior
Problem w tym, że tam jest wszystko po Angielsku i trudno mi rozszyfrować co do czego., tym bardziej, że nigdy z tą aplikacją nie miałem do czynienia. Tak w gwoli ścisłości, Kodi mam zainstalowane na TV z Androidem, piszę o tym, bo może są jakieś różnice w usatwieniach w zależności od systemu na którym aplikacja została zainstalowana

• marx
  • Autor Artykułów
Różnic nie powinno być, a angielskiego trzeba się uczyć, sorry:)
Ja mam w opcjach tak:
„Favorite button action” ustawione na „ulubione”, ktore są pozycją głównego menu i uruchamiają dodatek „super favourites”

• kuku
  • Junior
Podstawowe zwroty znam;)
Dzięki za pomoc, sprawdzę to.

• Maciey
  • Senior
  • KODI: Kodi 14.0 “Helix
  • NAS: Tak
  • Sterowanie: Logitech 300i
  • HTPC: PC (SSD,AMD, RADEON) + RPi
Albo zainstaluj sobie inną skórę – tutaj była np opisywana lekka i łatwa w konfiguracji

kodi.org.pl/skory/94-skora-ccm-helix

• kuku
  • Junior
Maciey dzięki za odpowiedź.
Zainstalowałem ccm-helix, ale sytuacja wygląda tak samo, na pilocie telewizora nie mam klawisza odpowiadającego za wyświetlanie opcji dodawania do ulubionych, czy to „SF” czy przez skórkę.
Wciskając na skórce „Ulubione” rozwija mi się ten pasek z prawej strony i to wszystko, natomiast wchodząc w podkategorię mam „ostatnio dodane” dalej wchodząc w „pliki” i „dodaj źródło wideo” i wciskając „przeglądaj” mam tam „główny system plików”
Po prostu wygląda to tak, jakbym nie miał dostępnej opcji dodawania do ulubionych.

• marx
  • Autor Artykułów
To staroć, xconfluence jest jej następcą

• kuku
  • Junior
Witam ponownie
No i tak się sprawa ma, zainstalowałem skórkę ccm-helix być może jest to staroć jak wspomniałeś Marx, ale jako że jestem świeżym użytkownikiem tej apklikacji mi w zupełności wystarcza, może jak trochę dłużej po korzystam i wystarczającym stopniu opanuję Kodi, to czemu nie.
Jak wspomniałem ccm-helix odpowiada mi w dużej mierze za prostotę obsługi, ustawiłem sobie moje dodatki w głównym menu zamiast tych Telewizja, Video, Radio itp. to już duży plus dla mnie, bo powoli zaczynam coś ogarniać, choć jeszcze dużo czasu minie zanim całkowicie wszystko ogarnę.
Temat jest oczywiście o dodaniu ulubionych kategorii jak np. seriale do ulubionych w głównym menu, no i niestety nie udało mi się to, próbowałem za pomocą poleconego Super Favourites i też bez rezultatów, moim skromnym zdaniem winę za ten stan rzeczy ponosi system Android na którym działa mój telewizor, wydaję mi się, że nie jest jeszcze na tyle dopracowany aby wszystko na nim działało tak jak byśmy tego oczekiwali, to samo tyczy się aplikacji m.in. Kodi może wymaga to jeszcze trochę czasu, nie wiem.
Chciałbym się jeszcze odnieść do wtyczki Phantom, dla mnie super wtyczka, świetne filmy w bardzo dobrej jakości, ale tu też zauważyłem kilka wad, pierwsza to wciśnięcie opcji „szukaj” powoduję… nic nie powoduję, bo cały czas piszę w prawym dolnym rogu, że uruchamia i uruchomić nie może. Druga wada jest taka, że gdy chcę aby filmy wyświetlały się alfabetycznie, to nie wiem jakimi kryteriami się kierowano, ale według mnie w żaden sposób nie przedstawia to alfabetycznego spisu.
Trochę się rozpisałem, ale to tylko i wyłącznie dlatego, że Kodi bardzo przypadło mi do gustu i chciałbym aby było rozwijane nie tylko na sprzęt PC ale również na TV.

• marx
  • Autor Artykułów
Ulubione i sf dzieją tak samo wszędzie. Ccm helix to nastepca ccm confluence, to jest do starszych wersji Kodi. Do najnowszej jest xconfluence, który zresztą też już nie jest rozwijany bo jest jeszcze nowsza wersja, bodajże Jarvis

• kuku
  • Junior
Marx nie podważam Twojej wiedzy o Kodi, bo to nie ma najmniejszego sensu, ale ja nie mam na pilocie tego wyświetlającego się menu w którym są pozycje:
-Copy favourite
-Move favourite
-Remove favourite
-Rename favourite
-Add on settings

• marx
  • Autor Artykułów
Musisz włączyć Global menu w opcjach sf

• kuku
  • Junior
Włączenie Global Menu nic nie daje, w żaden sposób nic się nie zmieniło.
Global Menu powinno działać również na skórce ccm-helix, czy do poprawnego działania potrzebuję pobrać skórkę Xconfluence ?

• kuku
  • Junior
Zostawmy już to dodawanie do ulubionych. Mam tylko jeszcze pytanie dotyczące skórki Xconfluence, po prawej stronie w menu głównym, mamy opcję „szukaj” i czy jest sposób na usunięcie jej z menu głównego ?

• marx
  • Autor Artykułów
Skórka nie ma znaczenia, sf działa globalnie
W xconfluence chyba całe menu można sobie pozmieniac, ale akurat tego nie usuwalem to na 100 procent nie jestem pewien

• kuku
  • Junior
Udało się !!!
Nie wiem czy we wcześniejszej wersji Kodi była ta opcja, ale wgrałem 16 i po przytrzymaniu na pilocie guzika „OK” przez ok. dwie sekundy, wyświetla się możliwość dodawania do ulubionych, teraz po tą gwiazdką mam bezpośrednio dojście do wybranego serialu, nie sądze żeby potrzebny był mi dodatek SF.

Wątek odzyskany z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.