[OpenELEC @ Raspberry Pi 3] HDMI CEC w KODI nie działa

• shyha
  • Junior
  • KODI: 16.1
  • HTPC: Raspberry Pi 3, TV Samsung UE55D7000, AV Yamaha RX-v671, Logitech Harmony RC, NAS WD Live 3TB, NetGear Push2TV 3000

Kilka dni temu postanowiłem zaopatrzyć się w KODI. W związku ze starszym TV musiałem zakupić zewnętrzny moduł. Wybór padł na Raspberry Pi 3.
Udało mi się już prawie wsyzskto skonfigurować, ale niestety nie działa mi sterowanie pilotem po HDMI CEC.

Wszystkie urządzenia takie jak TV, Dekoder TV, TV, PS3, PS4, PTV3000 i Raspberry mam powpinane w amplituner Yamaha RX-V671.
Wg dokumentacji wszystkie porty HDMI są kompatybilne z 3D i CEC.
Dodatkowo wszystkie urządzenia obsługuję za pomocą jednego pilota Logitech Harmony.

w TV mam oczywiście aktywny AnyNet+ (CEC Samsunga).

Czy ktoś miał podobny problem? Na razie korzystam z alternatywnego rozwiązania jakim jest appka Yatse, ale wolałbym mieć wszystko pod kontrolą jednego pilota.

Od biedy mogę kupić IR na USB albo wpiąć do Raspberry w port, ale powalczę jeszcze z HDMI CEC

• Grzejamo
  • Junior
Witam, sprawdź inne gniazda HDMI w telewizorze.

• shyha
  • Junior
  • HTPC: Raspberry Pi 3, TV Samsung UE55D7000, AV Yamaha RX-v671, Logitech Harmony RC, NAS WD Live 3TB, NetGear Push2TV 3000
Trafiłem na pewien trop, ale nie wiem gdzie mogę znaleźć ścieżkę /boot/config.txt

forum.kodi.tv/showthread.php?tid=151308

raspberrypi.stackexchange.com/questions/…hanging-source-on-tv

• 7keys
  • Bywalec
  • KODI: 15.2, 16
  • NAS: Tak
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Lirc, Http
  • HTPC: Intel G2030, Intel I7-3770, RPi3, DNS-320, dyski 8TB
wiki.openelec.tv/index.php/Config.txt

Wątek odtworzony z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.