Jaki tani Android BOX do KODI i Filmów full hd

• keaany
  • Junior
  • KODI: Krypton

Cześć,
chciałbym w swoim starym tv zrobić taki trochę smart TV z tym, że dodatkowo chciałbym mieć kodi;) wybór padł na jakiegoś Android BOXa i raczej będę go chciał kupić z Chin.
Zależy mi na płynnym działaniu urządzenia zarówno z KODI jak i z filmami dużej wagi w jakości full hd. 4K nie potrzebuję, ponieważ mój TV nie obsłuży tej rozdzielczości. Macie może jakieś propozycje co warto kupić? Przeglądam rynek z tymi urządzeniami i głęboko zastanawiam się nad: TV BOX V88 plus 4K
Z racji, gdyż obecnie można go dość tanio dorwać za ok. 100zł, ma zainstalowane kodi już w sobie i chyba dość dobre parametry, skoro w nazwie ma 4K to chyba z filmami full hd nie będzie miał problemu:lol:
Ale może jest coś lepszego w podobnych pieniądzach również wartego uwagi – nigdy czegoś takiego nie miałem dlatego będę bardzo wdzięczny za rady. Do tej pory używałem starego komputera z zainstalowanym KODI, ale to rozwiązanie jest mało wygodne – a obecna technika pozwala dość tanio dorwać te cudeńka, które robią ze zwykłego TV -> Smart TV;)

• marx
  • Autor Artykułów
  • KODI: 15.2
  • NAS: Nie
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech Harmony
Kup coś co będzie mieć support w przyszłości. Np raspberry

• arnie
  • Bywalec
  • NAS: Tak
  • MySQL: Nie
  • Sterowanie: pilot MCE
  • HTPC: OpenElec 6.1 + dvb-s2 TBS (VDR-serwer + VNSI klient + oscam
Zgadzam się z przedmówcą.Lepiej kup Malinę albo złóż sobie małego pcta (lub kup) bo te Tv boxy to badziewie robione z odpadów elektronicznych!!! , dlatego taka cena. Jeżeli jednak upierasz się przy „chińczykach” to lepiej kupuj w Polsce , bo to problemowy i awaryjny sprzęt.Znajomy kupił i padł po dwóch dniach.Miał gwarancję więc mu wymienili na allegro bez zbędnego gadania. Różnica w cenach nie jest aż taka aby te tańsze boxy opłacało się kupić w Chiach.
Mogą występować problemy z nowymi wersjami kodi , przegrzewaniem się boxa ( przy softach alternatywnych).
Taka moja rada ’-) .Pozdrawiam

• keaany
  • Junior
  • KODI: Krypton
Dziękuję za rady, musiałem sobie to przemyśleć i jeszcze trochę poczytać o tym wszystkim. Tak jak wcześniej zostało wspomniane chyba największą wadą jest to, że większość box’ów szczególnie tych tańszych nie ma wsparcia – wydawany jest box załóżmy z androidem 6.0 i taki już pozostanie, żadnej aktualizacji:( Szkoda bo coś czuję, że po roku może być problem z Kodi na nim, gdzieś wyczytałem, że podobno już Kodi nie będzie wspierało starszych wersji android aż do wersji właśnie 6.0.
Jednak niektóre box’y są bardzo ciekawe, mają wbudowane tunery DVB-T i DVB-S i bardzo mnie to zaciekawiło.
Malinka to bardzo popularne urządzenie, ma już tak dużą społeczność, że tutaj o wsparcie bym się nie musiał martwić, ale czy jest w nim możliwość dołożenia jakiegoś modułu DVB-T oraz DVB-S? to byłaby super sprawa dla mnie bo wszystko bym miał w jednym urządzeniu, a w pokoju zamiast trzech pilotów miałbym tylko jeden.

• arnie
  • Bywalec
  • NAS: Tak
  • MySQL: Nie
  • Sterowanie: pilot MCE
  • HTPC: OpenElec 6.1 + dvb-s2 TBS (VDR-serwer + VNSI klient + oscam
Jeżeli poruszasz temat dvb-t i dvb-s2 było już na tym forum, wystarczy poczytać archiwalne posty.Na dzień dzisiejszy pod tv-sat to jednak jeszcze lepszy będzie tuner z enigmą ( stabilność , łatwość obsługi i brak problemów).Malinka oczywiście „uciągnie ” tuner sat i dvb-t , ale to już dodatkowe koszty ( tunery pod usb sat są droższe niż malinka) .Nowy i niedoświadczony user na pewno napotka z dvb-s problemy z konfiguracją i „odpaleniem ” .Komfort i działanie może nastręczać trochę problemów.Jeżeli chcesz oglądać kanały kodowane z sat to pomyśl jak je będziesz dekodoawał , a to już jest dla niektórych problem….:-) . Tak podsumowując do mediów to na dzień dzisiejszy KODI do tv to lepiej jakiś zewnętrzny tuner .Lepszym tunerem sat z enigmą odpalisz tez filmy , masz iptv no i tv. Kodi to olbrzymie zasoby wszelakich przydatnych pluginów i dostęp do mediów a tv to jeszcze tylko „przystawka”

Wątek odtworzony z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.