Vdr streamdev server + Vdr streamdev klient praca w tamdemie z OE.

• arnie
  • Junior
    Junior
  • Oklaski: 5
  • KODI: 15.2
  • OpenElec 6.0.1

Witam.Problem jak w temacie postu Vdr streamdev server + Vdr streamdev klient .Koledzy jak to „ogarnąć” aby dwa VDR-y (1 z tv sat) z openelec potrafiły się dogadać z sobą.
Poza tym że w konfigach streamdev trzeba poustawiać dostęp poszczególnych grup adresowych w sieci – to mam .
Ustawiałem też vdr-a z poziomu OE w ustawieniach backenda (włączony klient i server streamdev) , ustawiłem też IP klienta i serwera w ustawieniach specyficznych klienta ( tam gdzie zgłasza się menu VDR-a) .i tu nie jestem pewny tych ustawień czy są dobre?. Może jeszcze gdzieś w konfigach trzeba coś jeszcze wklepać?.Czy to działa z VNSI ?.Ktoś używa ? pomoże doradzi?.Pozdrawiam.

• zet120
  • Moderator
    Moderator
  • Oklaski: 20
  • KODI: 16
  • Linux, Mac OS X, FreeBSD
Badałem temat na dwóch linuksowych maszynach.
Na pierwszej (server) vdr + uruchomiony streamdev-server (bez dodatkowej konfiguracji.)
Na drugiej (klient) vdr + uruchomiony streamdev-klient i tutaj w pliku konfiguracyjnym setup.conf

streamdev-client.RemoteIp = (IP servera)streamdev-client.RemotePort = 2004streamdev-client.StartClient = 1

Dodatkowo lista kanałów w obu maszynach powinna wygłądać identycznie.

To rozwiązanie do OE średnio się nadaje, lepszym rozwiązaniem jest na pierwszej maszynie z OE uruchomić vdr plus wtyczkę vdr-plugin-vnsiserver, a klienta do Kodi czyli pvr-vnsi uruchomić na obu.
W ten sposób na obu maszynach można oglądać różne programy o ile pochodzą z tego samego muxa.

• arnie
  • Junior
    Junior
  • OpenElec 6.0.1
Dzięki za zainteresowanie się tematem.Jeszcze z mojej strony pytanko z 2 opcji ,czy vdr backend musi byc ? czy tylko serwer vnsi ( na logikę tylko ten) ?.Bo co w tym przypadku z listą kanałów i oscamem? jak to „zafunguje” .Pozdrawiam

• zet120
  • Moderator
    Moderator
Popatrz na ten obrazek:

Czyli na serwerze od strony backendu musi być vdr+vdr-plugin-vnsiserver od strony Kodi klient pvr czyli kodi-pvr-vdr-vnsi i Kodi.

Na drugiej maszynie wystarczy Kodi i klient pvr czyli kodi-pvr-vdr-vnsi.

• arnie
  • Junior
    Junior
  • OpenElec 6.0.1
Dzięki, za poradę , podobne ustawienie już kiedyś testowałem , ale żeby nie było za „prosto” wymyśliłem sobie żeby właśnie na serwerze vdr spróbować odpalić dodatkowo transkodowanie poprzez streamdev.Nie wiem czy to możliwe na OE , czy zadziała?.Jak tak. to jakiego kodeka (, czy wogóle), należałoby użyć aby transkodować do np.h.264. lub do nizszego bitrate „zjadliwego” dla internetu.Ktoś to próbował ogarnąć .?

• zet120
  • Moderator
    Moderator
Czy to możliwe w OE to trzeba sprawdzić.
Niemniej w klasycznym linuxie czyli np. Ubuntu sprawę transkodowania załatwia mencoder plus stosowny plik czyli externremux.sh.

Rozwinięciem klasycznego strumieniowania jest możliwość wyeksportowania fizycznego adaptera dvb do innego hosta.
To rozwiązanie można potestować na modyfikowanym OE przygotowanym przez Alexa.

• arnie
  • Junior
    Junior
  • OpenElec 6.0.1
Mod Alexa jest fajny , już dawno go testowałem , ale jeszcze bez tych możliwości co ma dzisiaj.Tylko że jest płatny , a z tą płatnością na Ukrainę to może być problem.

• zet120
  • Moderator
    Moderator
Był płatny, od pewnego czasu nie jest i to zarówno wersja RPi jak i PC.

• arnie
  • Junior
    Junior
  • OpenElec 6.0.1
O. dobra wiadomość;-) , trzeba by znowu potestować.

• marx
  • Autor Artykułów
    Autor Artykułów
  • Oklaski: 10
  • Linux Debian
A możecie rozwinąć w czym ten mod jest krótszy?

• arnie
  • Junior
    Junior
  • OpenElec 6.0.1
marx napisał:

A możecie rozwinąć w czym ten mod jest krótszy?

Chodziło Ci chyba w czym jest lepszy???

• marx
  • Autor Artykułów
    Autor Artykułów
  • Oklaski: 10
  • Linux Debian
No tak, Swype zmienił po swojemu:)

• zet120
  • Moderator
    Moderator
Słowo „lepszy” nie bardzo tutaj pasuje wiele zależy od preferencji i upodobań.
Ostatnio forum, a zatem i pewnie preferencje, skręca wyraźnie w stronę wszelkiej maści odtwarzania strumieniowego i w tym akurat lepszy nie będzie.

Natomiast zalety można dostrzec w przypadku korzystania z tunera dvb-s lub ostatecznie dvb-t.
Wersja PC zasadniczo pracuje w trzech trybach:
1. Jako backend vdr lub tvheadend, jako frontend Kodi i standardowe wtyczki pvr.
2. Drugi tryb to vdr plus natywny frontend czyli softhddevice, czyli bez Kodi
3. Enigma PC czyli w tym przypadku OpenPli, również bez Kodi

Całość obsługi zintegrowana z Kodi

Kolejny element to zintegrowana możliwość eksportu fizycznego adaptera dvb-s do innego hosta czyli SAT-IP

Gotowa struktura do stosunkowo prostej instalacji Ubuntu, a to w celu uruchomienia np. przeglądarki internetowej czy tam innego Skype.

Całość uzupełnia kilka różnych sterowników do kart dvb-s, moje karty czyli s960 i tbs5922 działają bez żadnych dodatkowych zabiegów.

• arnie
  • Junior
    Junior
  • OpenElec 6.0.1
Postanowiłem „powalczyć” z softem „ALEXA” i pojawił się problem znikającego tunera z systemu. Tuner dvb-s2 usb tbs 5922 po jakimś czasie znika z systemu ( nie ma go w opcjach DVB , backendu-tvserwera VDR-a) .Nie wiem czym to może być spowodowane ?..zasilacz dałem inny ..kabel usb? HGW co się dzieje?.No ale nic powalczymy , zobaczymy co dalej ..zabawa trwa.

Mam jeszcze jedno pytanie do zet120 :
Opcja Vtuner w „alexie” czyli jak się domyślam – SAT-IP to zintegrowana możliwość eksportu fizycznego adaptera dvb-s do innego hosta .
— Czy ta opcja istnieje jako osobna wtyczka którą można dodać do innego systemu OE z jakiegoś REPO ? czy tylko działa w jakimś ” podrasowanym” modzie vdr czy też tvh?
— Czy na rpi2 (soft alexa) jest tylko opcja klienta satip? czy tez istnieje też serwer?

Drążąc temat doczytałem że można takie efekt ” wzajemnego eksportu” uzyskać na VDR I TVH.
Znawców i testerów tego soft prosiłbym w miarę możliwości o dyskusję w tym temacie co lepiej działa VDR czy też TVH to może wielu userom (no i mi:))) ) ułatwić skonfigurowanie tego ciekawego oprogramowania .Pozdrawiam

Wątek odzyskany z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.