Problem z wybudzniem NAS-a z poziomu KODI

• barman79
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI: 15.2 Isengard
  • Windows 10
Mam pytanko o wybudzanie serwera NAS. Po włączeniu HTPC (KODI uruchamia się automatycznie) i wybraniu jakiejkolwiek pozycję z NAS-a to pokazuje mi się komunikat „Ten plik nie jest już dostępny. Czy chcesz go usunąć”. Wtedy muszę wyłączyć KODI, ręcznie kliknąć na dysk sieciowy w Exploratorze lub Totalcomander (tak żeby wybudzić „udział”), ponownie włączyć KODI i wtedy wszystko jest ok i działa. Jak to zmienić, żeby HTPC automatycznie sobie wbudzał NAS-a ?

• 7keys
  • Junior
    Junior
  • Oklaski: 6
  • KODI: 15.2
  • linux mint 17, OpenElec 6.0
Podstawowe pytanie. Jaki NAS ?
Drugie pytanie:Ile czasu mija od włacznia Kodi do uruchomienia pliku ze źródła Kodi ?
Zwykle NAS’y usypiają dyski twarde, czas ich wybudzenia od otrzymania polecenia to minimum 15 sekund…
Domniemam że masz Kodi na win10…
Więc win wstaje, Kodi wstaje a system dalej mieli dhcp o adres wstaje milion innych gówie…. dopiero inicjalizacja sieci , później w Kodi klikasz na film i znów czekasz.. i te koszmarnie długie kilkanaście sekund morduje Twoją wrażliwą młodzieńczą psychikę…

Tak… Jestem w stanie to zrozumieć …:)

Może podmapuj sobie na stałe zasób Nas i wtedy będzie wybudzał dyski już podczas uruchamiania windows….

• barman79
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • Windows 10
Zyxel NAS542. Mam zmapowany dysk (właściwości komputera -> mapój dysk sieciowy). Ustawione mam, że po 15min dysk się usypia ale to nie ma znaczenia, ponieważ gdy po właczeniu HTPC ręcznie kliknę na zmapowaną ikonę dysku, tak aby go pc widział to poźniej HTPC to zapamiętuje i jak jest NAS nawet uspiony to bez problemu go Kodi wzbudza. Jedyny problem jest właśnie po pierwszym uruchomieniu HTPC. Na laptopie mam podobnie – po włączeniu pluje, że niektóre zasoby są niedostępne ale wystarczy kliknąć w ikonkę dysku sieciowego i czerwony X znika i jest dostęp.

• 7keys
  • Junior
    Junior
to raczej normalne zachowanie systemu.
poczytać :windows
tutaj, i tutaj, oraz tutaj
dotyczy innego windowsa niż Twój , ale zasada działania taka sama:)

• barman79
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • Windows 10
Jeśli dobrze zrozumiałem to w CMD wpisuję C:>net config server /autodisconnect:-1 i mój problem zostaje rozwiązany:)

Dzięki za fachową i szybką pomoc, wieczorem sprawdzę czy zadziałało.

• 7keys
  • Junior
    Junior
mam nadzieję że napiszesz na forum czy działa:)

• barman79
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • Windows 10
Jest postęp ponieważ po wpisaniu w/w komendy w CMD, wyłączeniu i ponownym włączeniu HTPC, Kodi uruchomił film z NAS-a, czego wcześniej nie udawało się zrobić po restarcie. Myślałem, ze sprawa rozwiązana. Ale przed chwilą dostałem info z domu od córy, że znowu pojawił się komunikat, że zasób jest niedostępny i czy go skasować…

Na noc wyłączyłem NAS-a, może to ma znaczenie? Jak wrócę z pracy to będę mógł coś więcej powiedzieć.

• Maciey
  • Senior
    Senior
  • Oklaski: 23
  • KODI: Kodi 14.0 “Helix
  • W7-64, OpenElec
Plan B może być taki ze w autostart Windows otwierasz jakiś plik z NAS albo otwierasz Explorer z jego zasobem. Wówczas powinien się wzbudzić zanim uruchamiasz kodi

Wysłano z komórki

• 7keys
  • Junior
    Junior
albo robisz sobie plik i dodajesz to autostartu windows ale z parametrem timeout
np: timeout /T 300
czas podawany w sekundach, czyli 300 = 300 sekund
coś w ten deseń:

@echo off rem montowanie dysku NASnet use z: wpiszIPNASzasób hasło /USER:login rem czeka 20 sekund timeout /t 20 rem startuje Kodistart cmd /C "C:Program Files (x86)KodiKodi.exe" 

jednak najpierw sprawdź nie wyłączając NAS czy poprzedni sposób działa:)

• barman79
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • Windows 10
Wyłączenie / nie wyłączenie NAS-a nie ma jednak znaczenia. Problem jest nadal.
Jak się tworzy taki plik? w notatniku a później zmienić rozszerzenie?.

• 7keys
  • Junior
    Junior
tworzysz tekstowy wpisujesz i zmieniasz rozszerzenie z .txt na .bat
i tego .bat możesz dodać do autostratu w win.

• barman79
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • Windows 10
Ok działa:) chociaż wyskakujące windowsowe okno o problemie połączenia z dyskiem (zmapowanym na NAS-ie, wcześniej też się pojawiało) oraz teraz nowe z tego bat-a przed uruchomieniem Kodi trochę denerwujące są ale trzeba się będzię pewnie przyzwyczaić… zmniejszyłem tylko timeout 1 sekundę, żeby to szybko mignęło.
Niemniej jednak dziwną sprawa, że to jakoś programowo w Kodi się nie da ustawić.

EDIT:
Wyłączyłem wszystkie powiadomienia i chmurki w windowsie, kilka wyłączeń/włączeń zrobiłem i wygląda na to, że się info o błędzie dysku nie pojawia. Z mojej strony problem rozwiązany. Dzięki za pomoc panowie

• 7keys
  • Junior
    Junior
super że odpisałeś:) aczkolwiek nadal zastanawia mnie działanie Twojego Nas’a.
mam Dlink320 – też usypia dyski ..
u mnie podobne problemy nie występują…
ale ważne że u ciebie zadziałało…

• barman79
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • Windows 10
Może to kwestia windowsa? może trzeba coś ustawić w nim? szukałem w ustawieniach sieciowych i zasilania ale nie znalazłem odpowiedniej opcji do przestawienia.

Wątek odtworzony z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.