NAS – KODI odtwarza filmy ale nie pobiera informacji o filmach

• Pikadores
  • Junior
  • KODI: 16
  • HTPC: X96

Mam problem z dyskiem sieciowym NAS i odczytywaniem informacji o filmach znajdujących się na tym dysku przez wtyczkę filmweb. Kodi widzi ten dysk i odtwarza bez problemu z niego filmy, ale już scraper nie działa. W ogóle, jak dodaję źródło i podaję ścieżkę dostępu do folderu video na NASie, to owszem kodi dodaje wskazaną lokalizację, ale na tym kończy się ten proces – nie otwiera już żadnego okna ze skanowaniem dysku.Nie umiem nic znaleźć na ten temat na forum. Być może jest to wina samego NASa – u mnie działa on jako serwer sieciowy DLNA. Używam Kodi w wersji 16 na TV BOX x96 z androidem 6.

• krzysmir
  • Junior
  • KODI: odpowiednio 16.1; 17
  • HTPC: Nexbox A95X; Xiaomi MiBox
Cześć,
dokładnie dzisiaj wpadłem na ten sam problem. Kupiłem Xiaomi MiBox z założeniem, że dodam biblioteki z filmami, serialami itd, które mam na NASie, 'przelecę’ Filmwebem i będzie wygodnie można sobie oglądać różne opisy, plakaty itd.
Generalnie doszedłem do tego co Ty, jednak poszperałem i widzę, że nie ma możliwości wykorzystania NASa jako serwer DLNA i KODIego jako klient, a wszystko to z opcją scraperów. Taka też informacja znajduje się na
oficjalnym wiki Kodi: „Note: UPnP won’t work with the library features (scanning data in like summaries and movie covers) in Kodi, but just about all the other options should be fine.”

Generalnie zastanawiając się jak działa DLNA to ma to nawet uzasadnienie – generalnie serwer tylko mówi 'mam źródło multimedialne, chcesz?’ a klient może co najwyżej odebrać, z tego co wiem to nawet nazwy plików tam nie są interpretowane, tylko leci stream (co do tego nie będę się upierał i proszę lepiej poinformowanych o wyrozumiałość jeśli coś przekręciłem).

Powiem Ci co ja zrobiłem by mieć bibliotekę z informacjami pobranymi z filmwebu czy innych serwisów z mojego NASa.
Dodałem bibliotekę jako nie UPNP, tylko jako SAMBA (po ustawieniu naturalnie takiego dostępu, co i tak miałem bo chciałem mieć możliwość wygodnego przeglądania zasobów pod Windowsem). Generalnie u mnie nie ma większej różnicy, a właściwie jest jedna na plus (oprócz wspomnianych opisów itd) – działa też przewijanie, które (o ile mi się dobrze zdaje) domyślnie po DLNA nie działało (przynajmniej u mnie bezpośrednio pod tv nie działało).

Jeśli Ty, albo ktoś inny znajdzie rozwiązanie to dajcie znać, chętnie też może wrócę do znanego mi wcześniej ustawienia…

pozdr.
krzysmir

• djwozik79
  • Bywalec
  • KODI: 17.1
  • NAS: tak
  • MySQL: nie
  • HTPC: Termaltake 202, 450gts , 4gb ram, 2 x4 955/ intel stick 2/32 oraz s6 edge plus
A czy ktoś próbował łączyć się i pobierać dane z serwera plików łącząc się za pomocą webdav ? Nie mogłem dodać zewnętrznych napisów (napisów znajdujących się na serwerze plików tam gdzie jest pilik wideo lecz o innej nazwie – lub tez z innej lokalizacji sieciowej) do plików wideo i przy podaniu scieżki wpisując adres jako webdav pliki napisów stały się widoczne.
Edit:
Zacząłem używać webdav dlatego, że często korzystam z zewnątrznego IP z qnapa. Jak napisałem wcześniej miałem problem z dodaniem niestandardowych napisów które nie byłe nazwane jak film, Przy używaniu innego protokołu sieciowego nie wyświetlało mi plików txt i srt w momecie gdy chciałem ręcznie wskazać pliki. Po webdav to działa tylko trzeba usługę uruchomić na serwerze i nadać odpowiednie uprawnienia folderom. Przy webdav bezproblemowo równierz przewijam filmy. A jeżeli chodzi o dane do biblioteki mam utworzone pliki .nfo i pozostałe dane dotyczące danego filmu jak fanart, itd. w katalogu z filmem i bez problemu doczytuje je poprzez ten protokól.

Wątek odzyskany z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.