Kilka pytan poczatkującego

• tomekkepa
  • Junior
  • KODI: BRAK

Witam.
Zamierzam w domu zrobić serwer medialny, który będzie obsługiwał 3 telewizory.
Na rynku jest kilka dostępnych rozwiązań, ale nie do końca jest to dla mnie jasne.
Pytanie czy KODI jest dobrym dla mnie rozwiązaniem czy wybrać coś innego?
1. Załóżmy że oprogramowanie będzie zainstalowane na komputerze pełniącym rolę serwera.
Jakie rozwiązanie jest lepsze i czy takie jest – oprogramowanie które dekoduje/odtwarza film i streamuje do TV czy takie które tylko udostępnia poprzez dlna a reszta leży po stronie tv? Pytanie też co mniej obciąża sieć, jak wiemy filmy w wysokiej jakości wymagają dobrego połączenia sieciowego w związku z duzą ilością przesyłanych danych
2. Oprogramowanie które wymaga dedykowanej aplikacji na tv wiąże się z tym, że niekoniecznie producent umożliwia jego instalację, a więc mniejsza kompatybilność niż standard dlna
3. Jakie wymagania są pod względem sprzętu? Chciałbym jako bazy użyć laptopa, pytanie na co zwrócic uwagę tj zalecany procesor, pamiec ram oraz czy karta graficzna zintegrowana?

• arnie
  • Bywalec
  • KODI: 15.2
  • NAS: Tak
  • MySQL: Nie
  • Sterowanie: pilot MCE
  • HTPC: OpenElec 6.1 + dvb-s2 TBS (VDR-serwer + VNSI klient + oscam
Nie podałeś jaki zakładasz budżet na tę opcję.Moja propozycja najtańsza ale są pewne ograniczenia to 3x RPI ( około 600 zł) podłączone do tv przez hdmi z openelec , Pliki udostępniasz z kompa ( albo NAS albo winZGROZA) .Ograniczenia to sieć , albo po kablu albo po WIFI. Wifi to jednak bardzo wąskie gardło .Jak odpalisz wszystkie 3 tv na raz na oglądanie to mogą być duże problemy.Lepsze rozwiązanie to sieć Gbit po kabelku , tylko tu jest problem z RPI ( tylko 100 Mbit sieciówka) Do DLNA raczej musisz mieć mocnego kompa jako serwer lub NAS aby obrobił np. 3 strumienie na raz:-))) . Zakładam że masz router 1Gbit .Trochę droższa wersja to np. NAS z OMV jako serwer z dlna z kompa albo zakup jakiejś dobrej firmy ( qnap ,synology itp.).Jak masz tv z DLNA to powinno zadziałać.Ja osobiście wole jak pliki są zwyczajnie udostępnione a nie obrabiana przez DLNA bo potem moga byc problemy z dżwiekiem , napisami , przewijaniem, itp.To tyle tak na szybko.Pozdrawiam.

• dowdervil
  • Junior
  • KODI: nie wiem
  • HTPC: dwad213f13
A ja Ci polecę jeszcze tańsze rozwiązanie 3x Orange Pi z 1Gb ethernetem. Jedną można wsiąść z złączem Sata i stworzyć na niej NAS’a i udostępnianie poprzez Sambę.:)

Wątek odzyskany z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.