Ambilight na XBMC

• Punx
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI: 13
  • Windows 8.1
A ile w zestawie jest tych 7cm pasków ?
Mam wrażenie że te ledy nie potrafią wyświetlić wszystkich kolorów, np. zamiast fioletowego to jakiś odcień szarości …. moze to wina nagrywania komórką ?

Ja za HTPC mam brazosa E350 2x 1,6ghz@1ghz i nie ma zaciec na xbmc bo wiekszość pracy robi GPU

• appaloosa
  • Junior
    Junior
  • Oklaski: 2
  • KODI:
Pasków jest 10. Co do kolorów to zobacz sobie poprzedni film, nie ja go nagrywalem ale inny uzytkownik lightpacka.

Co do wydajności to u mnie także dekodowaniem video zajmuje sie GPU i to nie są zacięcia ale znieksztalcenia obrazu przy bardziej dynamicznych scenach. Tak jakbym przewijanie włączył na VHS – o ile nie jesteś za młody żeby wiedzieć co to VHS:D

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

• Punx
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • Windows 8.1
hmmm VHS to chyba jakiś wirus ?:)

Czyli przy energooszczędnym brazosie nawet na 2x 1.6ghz będzie cięło ? Z drugiej strony jeśli takie cuś działa bez zacięć na malinie przy odtwarzanym z XBMC filmie to tak samo powinno płynnie działać pod windowsem na 3x mocniejszym sprzęcie, no chyba że drv pod winde są jakieś zwalone.

• appaloosa
  • Junior
    Junior
  • KODI:
Nie mam pojęcia czy będzie cięło – muszę zobaczyć na mocniejszym kompie czy jest taki sam problem. Dotyczy on filmów w wysokiej rozdzielczości więc mniemam że to problem z wydajnością.

Mam osobiście problem ze skonfigurowaniem tego cuda z wtyczką boblight – co prawda wszystko działa bez wtyczki, ale wtyczka daje większe możliwości – dostosowanie profili do wyświetlanej treści itd. Ponieważ sam sprzęt jest świeży to informacji w necie jak na lekarstwo.

Samemu oprogramowaniu Prismatik przydała by się możliwość przełączania profili skrótami klawiaturowymi.

• iborkim
  • Junior
    Junior
  • KODI: 13.1 Gotham
  • OpenElec linux
Filmiki z działania podświetlenia opartego na arduino.
Tv 40″ 50 diod lub 25 (co druga programowo wyłączona) światło 40W
Efekt trochę psuje pomarańczowa ściana.

50 diod zgaszone światło:

50 diod zapalone światło:

25 diod zgaszone światło:

25 diod zapalone światło:

• Punx
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • Windows 8.1
Wielkie dzięki za testy, jakiejś kolosalnej różnicy między 50 a 25 led nie widać, natomiast coś chyba jest źle ustawione, nawet w bardzo ciemnych scenach na ścianie jest duża duża łuna zwłaszcza przy górnej krawędzi. Może źle skalibrowany soft a może zbyt duża odległość TV od ściany, a może obie przyczyny. Brakuje mi też zdecydowanych kolorów poszerzających obraz (czyli będących pochodną kolorów przy krawędzi), np. zielonego, niebieskiego … wszędzie są tylko jakieś mixy kolorów jakby próbkowanie zamiast przy krawędzi było realizowane tak od połowy ekranu. Na pewno kolor ściany także przyczynia się do psucia efektu kolorystycznego.

Jeszcze raz dzięki za test, teraz wiem że 25 lodów spokojnie wystarczy nawet do 50”.

• iborkim
  • Junior
    Junior
  • OpenElec linux
Z ustawieniami trzeba pokombinować ja wrzuciłem jakiegoś gotowca (faktycznie każda dioda odpowiada mixowi wybranego wycinka ekranu) i na razie nie mam czasu na ustawianie. Tv od ściany jest około 20-25 cm pod kątem.
Ścianę zamierzam polować na jasno szary kolor powinno być dużo lepiej.

• appaloosa
  • Junior
    Junior
  • KODI:
Punx napisał:

Wielkie dzięki za testy, jakiejś kolosalnej różnicy między 50 a 25 led nie widać, natomiast coś chyba jest źle ustawione, nawet w bardzo ciemnych scenach na ścianie jest duża duża łuna zwłaszcza przy górnej krawędzi. Może źle skalibrowany soft a może zbyt duża odległość TV od ściany, a może obie przyczyny. Brakuje mi też zdecydowanych kolorów poszerzających obraz (czyli będących pochodną kolorów przy krawędzi), np. zielonego, niebieskiego … wszędzie są tylko jakieś mixy kolorów jakby próbkowanie zamiast przy krawędzi było realizowane tak od połowy ekranu. Na pewno kolor ściany także przyczynia się do psucia efektu kolorystycznego.

Jeszcze raz dzięki za test, teraz wiem że 25 lodów spokojnie wystarczy nawet do 50”.

Jak odpalalem testowe filmy kolorów to na prawde sa bardzo wiernie odwzorowane. Po prostu na filmikach tego nie widać:-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

• Punx
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • Windows 8.1
20-25cm i do tego pod kątem to się nie dziwię że sie taka wielka łuna robi. U mnie TV zazwyczaj przylega bardziej do ściany (mam taką wnekę w regipsie na wieszak) – zależy jak sobie ustawie na wieszaku – zazwyczaj mam 5-8cm brzegowe krawędzie od ściany – tak aby była w miarę dobra wentylacja (plazmy lubią się grzać)

• appaloosa
  • Junior
    Junior
  • KODI:
Ktoś chętny na jednego lightpacka? Pudełko nierozpakowane z plombami, wszystko tak jak od producenta. Cena 450 zł łącznie z przesyłką. U mnie na 42″ w zasadzie mógłbym dać dwa ale konstrukcja telewizora uniemożliwia mi danie diód od dołu. Jak się szybko nie zdecydujecie to rozpakuję i podłączę do kompa bo strasznie mnie korci:D

Co do wcześniejszych problemów z konfiguracją lightpacka z XBMC to powstała b fajna wtyczka obsługująca profile w zależności od wyświetlanej treści, jest też kilka aplikacji na androida do zdalnej kontroli, zmiany profili i animowanych bajerów. Ustawiłem sobie, że w samym menu diody nie świecą, ale włączają się dopiero na film. Przy wyjściu z XBMC diody się wyłączają.

• appaloosa
  • Junior
    Junior
  • KODI:
Udało mi się zdiagnozować zakłócenia obrazu – wynikały one ze zmiany odświeżania w XBMC na 24Hz (dziwne bo wcześniej przed instalacją Prismatica wydawało się być ok)- i teraz pytanie – jak wyłączyłem dopasowywanie odświeżania do obrazu to wszystko jest ok – 60Hz i wszystko super płynnie działa. Tylko czy tak powinno być ? Czy nie powinienem mieć włączonego dopasowywania odświeżania, a ewentualnie w advancedsettings.xml zmienić?

• iborkim
  • Junior
    Junior
  • OpenElec linux
Dopasowywanie odświeżania nie jest konieczne, teoretycznie powinno być lepiej, a w praktyce różnie bywa.
Ja mam wyłączone dopasowywanie odświeżania do materiału wideo, bo denerwowało mnie przełączanie tv z jednej częstotliwości na drugą.

Filmik
Zmienione ustawiania z „wolno” na „własne” (ustawienia na oko tylko sprawdzałem czy coś się zmienia)

• appaloosa
  • Junior
    Junior
  • KODI:
Wydaje mi się, że 50 diód to za dużo. Moim zdaniem efekt jest przyjemniejszy przy 30 diodach ale pogrupowanych po 3 i wtedy 3 diody wyświetlają uśredniony/dominujący kolor z danego obszaru. Nie wiem też czemu ale bardzo dziwne kolory Ci wyświetla – nieadekwatne do tego co dzieje się na ekranie.:silly:

• brejhart
  • Junior
    Junior
  • Oklaski: 1
  • KODI: Kodi 14.0 “Helix
  • Windows 7, Android
Używał, ktoś może tego rozwiązania:
allegro.pl/90-led-ambibox-lightpack-bobl…bmc-i4032767396.html

Działa niby z XBMC nawet na androidzie. Jestem ciekawy opinii.

• Punx
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • Windows 8.1
Hehehe 90 LED:) ja tam widzę krótkie paski LED po 3 diody, 10 x 3 = 30 LED, 90 zapewne wychodzi z tego że każda „pojedyncza” dioda RGB składa się fizycznie z 3 diodek R G i B, ale … nie ma to jak kreatywny marketing

• brejhart
  • Junior
    Junior
  • Windows 7, Android
Sprzedają różne wersje do telewizorów różnej wielkości. Może prezentacja jest z najmniejszej wersji. Nie sądzę aby liczyli pojedyncze subpixele;)

• Punx
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • Windows 8.1
Może masz racje, w ich aukcjach jest taki wpis:

Aby spełnić Twoje wymagania posiadamy modele dla różnych rozmiarów:

zestaw z 30 diodami LED wraz z kablami o długości 40 cm (ekrany od ok. 18″ do 34″)
zestaw z 60 diodami LED wraz z kablami o długości 60 cm (ekrany od ok. 35″ do 47″)
zestaw z 90 diodami LED wraz z kablami o długości 40 cm (ekrany od ok. 48″ do 60″)

Pomijam długości kabli:) ale może rzeczywiście dają pojedynczej (3 diody) podwójnej (6 diodek) i potrójnej (9 diod) długości paski LED. Niestety w każdym przypadku mamy tylko 10 niezależnych linii do sterownika zatem wydaje mi się że te 3, 6 i 9 diod będzie sterowane tym samym kolorem w danej chwili. Jeśli jest inaczej to różnica cenowa między 30, 60 a 90 diodowymi zestawami jest zastanawiająco niska.

• appaloosa
  • Junior
    Junior
  • KODI:
Zawsze mozesz kupic i sprawdzic – masz 10 dni na zwrot.

Wysłane z mojego MID przy użyciu Tapatalka

• brejhart
  • Junior
    Junior
  • Windows 7, Android
Zapytałem ich czy to rozwiązanie zadziała na XBMC zainstalowym na androidzie np. na urządzeniu Geniatech ATV1200, albo K-T42?

Oto odpowiedź:

urządzenie działa z Androidem od wersji 4.0, choć testowane było tylko na platformie OUYA. Sądze jednak że to urządzenie również poradzi sobie z oprogramowaniem dla OUYA skoro Android 4.1 jest zainstalowany. Co do XBMC to jest do pobrania wtyczka do współpracy, jednak czasem są problemy z odpowiednimi wersjami XBMC (działa na wersji chyba 10). Jest również druga wtyczka: Boblight która wspiera bez problemy najnowsze XBMC. Są to informacje z internetu na które nie mogę dać gwarancji poprawności. Na 99% to zadziała. Zawsze można przetestować zestaw, a jeśli nie zadziała – odesłać.

• Punx
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • Windows 8.1
tylko żeby to poprawnie przetestować to trzeba nakleić na tył TV, a wtedy chyba będzie problem z oddaniem – bo będą już ślady użytkowania, no chyba żeby kleić „na gumę do żucia”

Wątek odtworzony z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.