ASROCK E350M1 + OPENELEC + ASROCK SMART REMOTE = BRAK REAKCJI NA PILOTA

• Radeon
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
Witam
Dokupiłem sobie do mojego HTPC zbudowanego na bazie ASROCK E350M1, dedykowany pilot i odbiornik IR ASROCK.

Podłączyłem wszystko zgodnie z instrukcją (frontowy port USB pod złącze CIR/USB na płycie + plus włączenie opcji CIR w BIOSIe)

jednak OPENELEC wcale nie reaguje na żadne komendy z pilota. Czy ktoś z was korzystał z takiego zestawu albo wie jak to zaprogramować? Z góry dziękuję za pomoc

• kingsajz
  • Junior
    Junior
  • Oklaski: 1
  • KODI:
Z metra celowales ? Pilot ten umożliwia wlaczanie i wylaczanie pc. Działa ?

• Radeon
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
Co do funkcjonalności to ją znam:) Dlatego go kupiłem. Niestety z żadnej odległości nie działa. Wymienię jutro jeszcze baterie bo może one padły ale podobno są dobre.

• kingsajz
  • Junior
    Junior
  • Oklaski: 1
  • KODI:
Ale czy możesz kompa wlaczyc jeśli tak to pilot działa tylko w xbmc coś nie gra.
Edit
Te piloty mają problem z zasięgiem zależnie od sztuki, zdejmij z odbiornika plastikową obudowę ( bardzo łatwo się ściga)

• amonet
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
Najtańszym i najlepszym rozwiązaniem dla Asrocka E350M1 jest kupienie samego odbiornika podczerwieni TSOP4838 – 38 kHz który kosztuje aż ~ 1 $ i podłączenie go do płyty główniej w miejsce złącza CIR przy pomocy kabelka od CD-romu .

tu opis eng: LINK

Sam mam tak zrobione. Koputerek stoi w szafie a kabelkiem ok 1 metr wyprowadziłem diodę na zewnątrz koło TV i wszystko działa. Komputer można włączać i wyłączać pilotem(używam Harmony z ustawieniem microsoft media center dla cir asrock) i to wszystko za ~ 1 $:D

• jacaxx1
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
Witam mogę prosić o schemat tego podłączenia link nie działa

• amonet
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
Witam. Podeślę zdjęcia jak to zrobiłem ale dopiero po świętach. Przypomnij się po świętach.

Pozdrawiam i wesołych Świąt

• jacaxx1
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
Mam taki stary odbiornik podłączany do płyty głównej można go wykorzystać? Tylko nie mam schematu podłączenia są 4 przewody zielony brązowy żółty i biały,mogę wstwić jego foto może jego idzie wykorzystać? mma odbiornik też z pilotem od karty sat vision plus ale działają tylko 4 klawisze:(

Wątek odtworzony z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.