Kodi nie odtwarza dźwięku podczas ogladania kanałow tv

Mam problem z Kodi i nie wiem co jest tego powodem . Sprawdzałem na rożnych wtyczkach i generalnie objaw jest taki:
Włączam jakis kanał , wczytuje sie po chwili . Po chwili znika dźwięk w chwili jakby doszło do zacinki podczas ściągania. Niestety dźwięk nie wraca już , chociaż np przez 15 minut kanał normalnie wczytuje . Potem znowu coś odbije i dźwięk wraca, potem znowu coś sie stanie i nie ma dźwięku. A już zupełnie dziwna rzecz zdarzyła podczas oglądania odcinka Wersal oraz Piraci zniknął lektor , tylko po angielsku gadali . Może to wina łącza , mam neostrade ok 5-6 mbit/s Kodi działa w Tv philips 50pfh6550/88. Obecna wersja Jarvis. Na isengard było tak samo. Często tez kanały sie nie chcą wczytać, wyskakują jakies błędy np 408. Po 20x wczytywaniach czasem dopiero kanał sie uruchamia

Dodam że sprawdzałem na windowsie 10 i objawy z brakiem dźwięku są takie same. np dzisiaj na SciFi SG:atlantyda . Cały odcinek bez dźwieku praktycznie i tu i tu

• marx
  • Autor Artykułów
  • KODI: 15.2
  • NAS: Nie
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech Harmony
Ale jaki kanał? Kodi ma kanaly tylko w pvr, używasz jaki plugin?
Aaa pewnie piracisz telewizjade, pytaj twórcę wtyczki.

Generalnie Kodi tylko bazuje na wtyczkach, więc jesli mówimy o piraceniu to to jakby wpisane jest w normalne użytkowanie programu o ile nie korzystamy z materiałów z własnego kompa. Problem z dźwiękiem nie tylko dotyczy telewizjady, ale wszystkich pozostałych wtyczek które oferują kanały tv . Dotyczy to także wtyczki Telewizja Polska. Problem też jest przy przy serialach. Ja jednak uważam ze to wina samego Kodi. Co prawda Jarvis używam od kilku dni,ale Isengard od początku jak mam tv , czyli od września zeszłego roku i na tej wersji kodi było strasznie nie stabilne. Np oglądam film i wychodzę na tv albo wyłączam tv , to zawsze było że Kodi sie wysypało albo wtyczka. dopiero zamknięcie Kodi poprzez uruchomione aplikacje w ustawieniach androida powodowało że wszsytko wracało do normy.

• marx
  • Autor Artykułów
Piractwo jest zdecydowanie pietnowane przez twórców Kodi! Więc nie jest to w żadnym razie normalne używanie. Na oficjalnym forum Kodi taki wątek od razu leci do kosza.
Tu też kiedyś tak było i czasem żałuję że teraz nie jest.
Pytanie podstawowe – czy na materiałach z sieci lokalnej też są takie problemy?

Wynika z tego że najpopularniejsza wtyczka Telewizja Polska jest też piracka. Z drugiej strony jak może być wtyczka piracka, skoro np sama telewizjada pozwala oglądać w necie kanały tv. Wtyczka tylko dodaje obsługę tej strony w Kodi. Takich stron w necie jest wiele . Poza tym jak ktoś np jest nowy w tym temacie, wpisuje hasło kodi do googla aby poczytać, to nigdzie nie ma podziału na wtyczki pirackie i nie pirackie. Jest kilka stron ogólno dostępnych , wiele poradników i nigdzie nie ma takiego podziału

• marx
  • Autor Artykułów
Wtyczka tvp nie jest najpopularniejsza, nawet w Polsce.
Niektóre serwisy streamingowe zarabiają na reklamach, których Kodi nie wyświetla.
No i nikt nie pisał że wszystkie wtyczki są pirackie, ale chyba nie jesteś tak naiwny, żeby wierzyć iż telewizjada daje kanały za darmo podczas gdy cyfra+ kosi za to konkretny abonament?
Co do podziału na wtyczki legalne i nie – w Polsce teoretycznie oglądane jest zawsze legalne, ale ten który nadaje może nieźle beknac.
Polecam przeczytać oficjalne stanowisko twórców Kodi:
kodi.tv/the-piracy-box-sellers-and-youtu…rs-are-killing-kodi/

Wątek odtworzony z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.