TV BOX MXQ PRO+ S905 i dżwięk DTS / Dolby w KODI 16.1

• wiskomp
  • Junior
  • KODI: 16.1
  • HTPC: MXQ PRO+

Witam wszystkich forumowiczów, jakiś czas temu zakupiłem MXQ PRO+ na procesorze S905. Mam problem z cyfrowym przekazywaniem dźwięku na amplituner DENON poprzez HDMI. Kiedy zaznaczę w KODI opcje przekazywanie dźwięku na urządzenie zewnętrzne (DTS, Dolby Ac3 itd) To za każdym razem podczas próby odtworzenia filmu dźwięk jest dekodowanie błędnie, a z głośników wydobywa się jedynie metaliczny pisk (na wyświetlaczu amplitunera też się nic nie zmienią, w a zależności od dekodowanego sygnału powinno się zmieniać na DTS, Dolby D, etc) Próbowałem już wszystkiego i za każdym razem kicha. Bardzo mi na tym zależ ponieważ bez tego dźwięk jest odczuwalnie słabszy. Doczytałem, ze ten procesor powinien bez problemu to obsłużyć, jednak u mnie nie działa. W żadnym innym urządzeniu nie mam tego problemu.

Druga już poboczna sprawa to obsługa 4k w 60Hz w tym urządzeniu, teoretycznie producent podaje, że jest obsługiwany a w praktyce cokolwiek powyżej 40k 30Hz nie jest w stanie wyświetlić telewizor (latają pasy zamiast wyświetlanego obrazu) Przewód HDMI oczywiście w wersji 2.0

Dodam tylko, że posiadam oficjalnego androida wgrane na to urządzenie + KODI 16.1

Może da się rozwiązać ten problem za pomocą jakiś nieoficjalnych fotów bądź wtyczek? Wszystkie sugestie bardzo mile widziane.

Pozdrawiam,
Piotr

Wątek odtworzony z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.