Raspberry Pi2 + OpenELEC – dziwne zachowanie biblioteki

• pilatus
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:

Podczas wskazywania nowego źródła wideo, biblioteka nie widzi mi wszystkich multimediów z tej lokalizacji.
Mam Raspberry Pi2, na nim zainstalowany OpenELEC. Filmy zapakowane w kontenerek MKV. Katalogi z filmami są opracowane zgodnie z wytycznymi KODI, czyli każdy film w osobnym folderze, odpowiednio nazwanym. Tak przygotowane multimedia obrobione są za pomocą XBMC Toolbox, który pobiera dane z Filmweb.pl. No i podłączam te moje multimedia do biblioteki. Konfiguruję scrappera filmweb i potwierdzam na koniec pytanie czy Kodi ma przeszukać wskazaną lokalizację i dodać znalezione filmy do biblioteki. Jakiś czas Kodi łazi po tych plikach i dodaje je do biblioteki, problem w tym, że nie wszystkie.
Czyli jak wchodzę do WIDEO i bezpośrednio do lokalizacji to tam wszystko siedzi, ale jak wejdę zakładkę dalej do FILMY, to tam nie ma ok 1/3 tego co było i jest wskazane w źródle.
Męczyłem się sporo, żeby znaleźć przyczynę, dlaczego Kodi nie dodaje wszystkich pozycji, jednak nie udało mi się to.
Doszedłem tylko do tego, że jeśli danego filmu nie ma w bibliotece, a poznaję to po tym, że nazwa filmu jest taka jak nazwa katalogu w którym jest on zapisany i nie ma z prawej strony ikonki informującej o jakości materiału wideo, to będąc w WIDEO i mając zaznaczony taki katalog z filmem jeśli kliknę i wybiorę z podręcznego menu opcję „Informacje o filmie” to wtedy Kodi zajrzy ponownie do tego katalogu z filmem, pobierze z niego informacje wyświetli je i doda informacje do biblioteki. Wyświetli też wtedy z prawej strony katalogu z filmem jakiej jest on jakości, w moim przypadku HD i jest OK.
Nie było by może problemu, ale mam dość pokaźną bibliotekę z multimediami i wczoraj klikałem tak ponad godzinę i dodałem dopiero ok 20% tego co posiadam.
Ma ktoś może pomysł, jak rozwiązać problem nie dodawania z automatu do biblioteki multimediów – w moim przypadku filmów?

Załączniki:

• Zbychu
  • Senior
    Senior
  • Oklaski: 17
  • KODI: Najnowsza Beta
  • OpenElec, W7-64
A jaki scraper masz ustawiony na zrodle KODI ?
Powinno byc local NFO a nie np FilmWeb

• pilatus
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
Wydaje się, że problem rozwiązany. Poszedłem tropem Zbycha. Winowajcą był scrapper Filmweb, na którego miałem ustawione pobieranie info o filmach. Jednak samo przestawienie scrappera nic nie daje. Żeby do biblioteki wczytały się wszystkie pozycje to jeśli jest zainstalowany scerapper Filmweb, to trzeba go wyłączyć.

• Zbychu
  • Senior
    Senior
  • Oklaski: 17
  • KODI: Najnowsza Beta
  • OpenElec, W7-64
Cieszę się że pomoglo – w teorii nie powinno byc takich jaj…

Ja uzywam wylacznie XTB do aktualizacji wiec nie moge duzo powiedziec, ale z tego co pamietam to jezeli potrzebujesz scrapera filmweb w kodi na zrodle + local NFO – bylo tam (w XTB) takie ustawienie „MIXED mode)”

• pilatus
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI:
Scrappera Filmweb nie potrzebuję. Został mi on jeszcze czasów gdy nie było XBMC Toolbox. Od kiedy go używam, nie korzystam ze scrapperów w KODI. Właściwie to byłem zmuszony żeby z nich korzystać, bo inaczej nie dało się dodać do biblioteki informacji wgranych do pliku za pomocą Toolbox-a. Nie wiedziałem tylko, że wgranie scrappera filmweb tak namiesza.

Wątek odzyskany z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.