Zdalna kontrola

• Qleex
  • Junior

Jako nowy serdecznie witam, wszystkich forumowiczów. Mam pytanie związane z problemem administracyjnym.

Zarządzam paroma malinkami z zainstalowanym KODI ( OSMC ) . Szukam rozwiązania które pozwalało by mi zdalne zarządzanie tymi instalacjami , chodzi mi po głowie coś takiego jak TeamViewer. Wyprzedzając odpowiedzi zdalny dostęp do terminala mam, ale chodzi o dostęp do GUI w celu instalacji dodatków, zmiany ustawień etc.. , chyba że jest na to jakieś rozwiązanie terminalowe ( nie znalazłem ) .

pozdrawiam

Qleex

• kobrawerde
  • Bywalec
  • KODI: Kodi 16 Jarvis
  • Sterowanie: OrigenAE RC153 / Streacom ST-IRPB
  • HTPC: LibreELEC (AeonNOX) / AT5IONT-I
Zainteresuj się serwerem vnc w OpenELEC jest plugin …a na rpi trzeba pewnie metodami linuxowymi np.
malinowepi.pl/post/40023681030/zdalny-pulpit-instalacja-vnc

• Qleex
  • Junior
Znalazłem to, ale nie rozwiązuje to problemu. Żeby z tego koszystać malinki musiały by mieć stałe adresy IP wystawione poza lokalny net, a to raczej niewykonalne ( nie z powodów technicznych;) ).

• kobrawerde
  • Bywalec
  • KODI: Kodi 16 Jarvis
  • Sterowanie: OrigenAE RC153 / Streacom ST-IRPB
  • HTPC: LibreELEC (AeonNOX) / AT5IONT-I
A nie masz dostępu do routera ? …nie wiem czy zadziałała by usługa DDNS i np serwis NoIP …
www.noip.com/
otrzymanie własnego hostname ( nie musisz mieś stałych adresów IP ) ….. i tylko przekierowanie jakiś portów pod konkretne adresy IP z RPI w sieci LAN . Nie wiem czy to zadziała bo nigdy nie korzystałem ? ale teoretycznie chyba tak . Byłby to wtedy wpis :
http://(hostname z usługi NoIP):(przekierowany port na RPI)
Ja miałem taki problem z serverem FTP na routerze Netgear ( FW Tomato ) i kamerką usb z programem mjpeg-streamer ( za podwójnym NAT-em – modemem UPC / routerem Netgear) i to niestety z tym badziewnym routero-modemem dostarczanym w UPC ( Technicolor TC7200 ) bez możliwości przestawienia w/w w tzw opcję bridge:-( …ale usługa DDNS + przekierowanie portów załatwiła sprawę. Jedynie bramka voip i w/w usługa zanic nie chciała działać ! …. dopiero interwencja w UPC iż mogę zrezygnować z ich usług załatwiła sprawę …pewnie blokowali jakieś porty lub usługi ? …i mimo ich zapewnień iż nic nie blokują:-) i mogę tylko pisać podanie o zamianę routera TC7200 na inny modem-routera z opcją bridge … dziwnym trafem wszystko zaczęło działać w mgnieniu oka:-) …… teraz już jest wszystko OK:-)
choć i tak wolałbym inny modem z opcją bridge niż ten TC7200 !

• Qleex
  • Junior
Mam dostęp do routera ale to jest więcej niż 5 prywatnych sieci więc wszędzie musiałbym ustawiać dostępy.
Częściowo udało mi się poradzić za pomocą dataplicity.com, mam dostęp do terminala ( więc mogę instalować dodatki etc. ) , mam dostęp do OSMC przez WEB interface więc podstawowe ustawienia są w zasięgu . Niestety nie mam jeszcze rozwiązania dla ustawień dodatków na czym mi najbardziej zależy.

ale za dotychczasowe porady dziękuję

• Zbychu
  • Senior
  • KODI: Najnowsza Beta
  • NAS: TAK
  • MySQL: TAK
  • Sterowanie: Piloty: Logitech 300i, Medion x10, Key: Logitech k400, Android Remore: Yatse
  • HTPC: 2xPC + RPi, czasem Android
Jezeli masz dostep do routera to nie widze problemu aby przekierowac porty …
+ jakis dynamiczny DNS i w domu jestes

Ew plan B ktory czasem ja stosuje to: VNC na KODI + teamviewer na komputerze w sieci gdzie jest kodi (zywkle ludzie maja tez komputery w domu)

Wowczas przez teamviewer łacze sie z VNC na kodi (co rozwiązuje problem NATu, publicznych IP itp)

• Qleex
  • Junior
To rozwiązanie mi się podoba , w razie awarii jak znalazł. Muszę to poćwiczyć.

dziękuję i pozdrawiam

• DoMi
  • Junior
  • KODI: 16
Trochę odgrzebię temat, ale w czym jest problem, żeby zainstalować TeamViewer bezpośrednio na Malinie?
U mnie hula aż miło:)

Wątek odzyskany z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.