Co jest z tym KODI na RPi3…?

• Praad
  • Junior
  • KODI: 17***

Witam.
Właśnie zaopatrzyłem się w RPi postawiłem na nim KODI. Cel: TV Media Center. Wszystko śmiga jak trzeba, ilość dodatków i możliwości konfiguracji są ogromne ale jest jedno „ale”…
Okazuje się, że nie uruchomię na tym żadnej przeglądarki internetowej ani Skype’a i tu moja konsternacja. Taki kombajn multimedialny z dostępem do internetowych mediów bez możliwości przeglądania WWW…? Taka multimedialna maszyna a nie można uruchomić komunikatora…? Moim zdaniem coś tu nie gra, a może ja się mylę, może jest jakiś sposób żeby to „przeskoczyć”?
Może powinienem użyć jakiegoś innego systemu? Ale z tego co zdążyłem wygooglować to ogólnie jest problem z przeglądarkami na RPi3
I tu moje pytanie do ekspertów.
Jest nadzieja na uruchomienie jakiegoś browser’a i skype’a na takim zestawie?
Będę wdzięczny za każdą poradę, jak się nie uda to RPi pójdzie do szuflady albo zrobię na nim jakieś Car Audio.

Pozdrawiam.

• arnie
  • Bywalec
  • KODI: 15.2
  • NAS: Tak
  • MySQL: Nie
  • Sterowanie: pilot MCE
  • HTPC: OpenElec 6.1 + dvb-s2 TBS (VDR-serwer + VNSI klient + oscam
Hej.Cóż Ci możemy poradzić.Zmień RPI na jakieś chińskie pudełko , będziesz miał na andku wszystko co chcesz.Ja od lat używam kodi i nie narzekam na brak skype’a , jest milion innych lepszych komunikatorów. niż ten microsowtowy shit.Kodi służy wiekszości userom do filmów i multimediów a nie do ogladania stronek.Jeżeli tak upierasz sie przy przegladarce to chromium było jak sie nie mylę na nieoficjalnych repo i sofcie od Alexa a możliwe że skype też.
Jest jeszcze inne wyjście , można zainstalować ubuntu na rpi , wtedy będziesz miał pole do popisu.Cała idea KODI to maksymalna moc i wydajność przy niskich nakładach.
A jeszcze jedna sprawa , na przegladarkach dochodzą ograniczenia typu DRM i silverlight więc dużo tu nie podziałasz tak jak na windozie.Jak chcesz mieć wszystko w jednym i z problemami to tylko windows hehe ( monopol trzyma się ).Pozdrawiam i życzę szalonego Sylwestra.

Wątek odzyskany z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.