Radeon RX 460 + libreelec = problem z dźwiękiem

• kowalmisiek
  • Junior

Witam

Jest ktoś w posiadaniu może karty graficznej Radeon RX 460? Ja taką kupiłem i mam teraz proble. Zawsze wolałem karty geforce ale tym razem chciałem kupić radeon który gdzieś wyczytałem że jest wspierany w nowym libreelec. Jak chodzi o stary Libreelec 7.0.3 to z tą grafiką w ogóle nie wstaje system. Więc zainstalowałem najnowszą beta Libreelec 7.95.1. Problem pojawił się już na starcie a dokładniej na bootowaniu instalatora. Na telewizorze 4K rozdzielczości nie rozpoznaje i nic nie było na ekranie. Czarny ekran. Podłączyłem pod monitor full hd i wgrałem Libreelec. Potem już było dobrze. Po wgraniu rozpoznał tv i ustawił rozdzielczość 4K. Problem jest jednak z dźwiękiem. Po podłączeniu do mojego amplitunera niema w ogóle dźwięku. Niby w ustawieniach samo wykryło i ustawiło: ALSA: HDA ATI @@@ # 0
Czy macie jakiś pomysł?
Ewentualnie czy macie jakieś dojścia do programistów Libreelec żeby o tym ich poinformować? Bo mam nadzieje że to nie jest 600zł wywalone w błoto. Kupiłem radeona tylko dlatego że chyba jako jedyny miał pasywny system chłodzenia a ja nie lubie jak mi wyją wiatraki pod tv w moim HTPC.

Proszę pomóżcie!!

• kobrawerde
  • Bywalec
  • KODI: Kodi 16 Jarvis
  • Sterowanie: OrigenAE RC153 / Streacom ST-IRPB
  • HTPC: LibreELEC (AeonNOX) / AT5IONT-I
Opisz problem na forum LibreElec … wystarczy google translator … forum.libreelec.tv/
pewnie najlepszy będzie dział hardware

• kowalmisiek
  • Junior
Dzięki za odpowiedź. Wczoraj już w nocy napisałem na forum libreelec coś w dziale „Bug Reports” lecz niema żadnego odzewu. Dziś wyszła nowa wersja Libreelec i w niej cała nadzieja. Jak z pracy wrócę to będę wgrywał. Bo jak to nie pomoże to zostanę z ręką w nocniku. I wydałem 600zł na darmo:(
Swoją droga to jest masakra że jest tak mało kart graficznych z niskiej półki które posiadają hdmi 2.0 i są pasywnie chłodzone. Ogólnie to tylko ten Radeon chyba jest z pasywnych. W geforce nic niema.

• kobrawerde
  • Bywalec
  • KODI: Kodi 16 Jarvis
  • Sterowanie: OrigenAE RC153 / Streacom ST-IRPB
  • HTPC: LibreELEC (AeonNOX) / AT5IONT-I
Ja na twoim miejscu ( ponieważ to nowa karta grafiki ) wypróbował bym jeszcze w/w pod Windowsem / linuxem + najnowszy Kodi …..i oczywiście posprawdzać jeszcze raz kable ( HDMI ) / ustawienia np. na amplitunerze itd …. nie ma się co stresować …nawet do super nowości wkońcu dodają poprawki .
pozdrawiam !

• kowalmisiek
  • Junior
Kable sprawdzałem. Kupiłem nowe hdmi 2.0 i też myślałem że może coś z nimi jest nie tak ale na starych kablach hdmi 1.4 na których to chodziło wcześniej też niema dźwięku. Co do ustawień amplitunera to na starej karcie graficznej geforce 610 chodziło wszystko ok a nic nie zmieniałem w ustawieniach więc stawiam że to problem jednak z driverem grafiki. Może jutro podepnę tą grafikę pod komputer z windowsem i zobaczę jak się zachowuje pod windowsem.

Wątek odtworzony z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.