OpenELEC 8.0/01 – Problem z instalacją

• Shadow_Defender
  • Junior
  • KODI: OpenELEC 7.0.1
  • Sterowanie: Pilot
  • HTPC: Zotac Zbox Nano XS AD11 Plus
Witam,

Od wielu lat jestem posiadaczem sprzętu jakim jest : :

ZOTAC Nano ADX 11 PLUS

www.zotac.com/de/product/mini_pcs/ad11-plus

OpenELEC działał u mnie od wersji XBMC 12, po wersje 7.0.1, niestety, chcąc zainstalować wersje 8..Powstaje problem, otóż podczas bootowania pendrive z instalką, pojawią się ekran powitalny OpenELEC u dołu wersja programu i wszystko stoi w miejscu..Doczytałem, iż systemy oparte na grafice FUSION/ION muszą włączyć w BIOS funkcje : UMA Frame Buffer Size – tak też zrobiłem, zaktualizowałem BIOS w swoim Zotacu do najnowszej wersji, gdzie uaktywniłem te opcje, pierw do 512, później do 1GB, niestety problem nadal występuje. OpenELEC w wersji 8, wiesza się podczas próby odpalenia/instalacji.
Czy ktoś wie z czym jest problem ? Jak zainstalować system ?
Podpowiem, że testowałem wersje 8.0 oraz 8.01 na różnych pamięciach w tym wyjsciach USB.

Pozdrawiam.

• stach2005
  • Junior
  • KODI: KODI 17
  • NAS: Tak
  • Sterowanie: Pilot Harmony One,Klawiatura Logitech K400r
  • HTPC: Obudowa Silverstone Grandia GD04 , Asus A88XM-Plus ,AMD A10-7800 KAVERI ,Dysk SSD 64 ,Projektor BenQ W1070
Miałem podobny problem nie mogłem zaktualizować Openelec 6.9.5 do 7 ani 8 .Cała instalacja przebiegała normalnie ale po restarcie wyskakiwał błąd i Openelec wracał do poprzedniej wersji.
Pomogła aktualizacja przez Openelec Dev Update którą zainstalowałem z devupdate.leopold.me.uk/.
Co prawda mam inny procesor- AMD Athlon 5350 więc może u ciebie to nie zadziała.

• Slawek
  • Junior
  • KODI: Kodi v15.2 “Isengard
  • NAS: Tak
  • MySQL: Nie
  • Sterowanie: Klawiatura
  • HTPC: Windows 10, Openelc i Serwer WHS 2011 – 64 Tb
Zobacz jeszcze rozmiar partycji dysku. Stary openelec robił partycje pod stary system z małymi wymaganiami. Nowa wersja potrzebuje więcej miejsca na dysku. Miałem podobne objawy i pomogło zwiększenie partycji programem gpart. Poczytaj na ten temat

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Shadow_Defender
  • Junior
  • KODI: OpenELEC 7.0.1
  • Sterowanie: Pilot
  • HTPC: Zotac Zbox Nano XS AD11 Plus
Problem związany był wyłączenie z błędem w wersji 8.0/8.0.1 :

Wiele osób miało z tym problem :

openelec.tv/forum/64-installation/83445-stuck-on-openelec-logo
Błąd załatany został wraz z wydaniem OpenELEC 8.0.2

EDIT :

Doceniam ogrom pracy wkładany w rozwój KODI/OpenELEC, lecz doświadczenie pokazuje, iż warto wstrzymać się z instalacją najświeższych wydań.

Wątek odtworzony z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.