Czym różni się ARM od ARM64-v8a? Co oznacza skrót RC?

• AdamB
  • Junior
  • KODI: 16.1
  • HTPC: DROIDBOX Nano 4k

Witam
Jestem nowy w tych sprawach i szukam pomocy. Mam dłuzszy czas tego DROIDBOXA i chciałbym zmienić Kodi na 17.
Mam mały zgryz,mianowicie nie wiem jaki rodzaj KODI powinienem ściągnąć,by zrobić upgrade. Mam obecnie Kodi 16.1 i chcialbym zainstalować KODI 17 KRYPTON. I tutaj sie troche zawiesiłem. Wiem,że pliki x86 sa przeznaczone dla Intela,ale jaka jest róznica między arm,a arm64-v8a ?
I drugie pytanie jaka jest różnica między kodi-17.0-Krypton_beta7-armeabi-v7a.apk , kodi-17.0-Krypton_rc2-armeabi-v7a.apk ? Co oznacza skrót rc ?
Szukałem na forum ,ale nie mogłem znależć,może coś przeoczyłem to z góry przepraszam.
Pozdrawiam

• kobrawerde
  • Bywalec
  • KODI: Kodi 16 Jarvis
  • Sterowanie: OrigenAE RC153 / Streacom ST-IRPB
  • HTPC: LibreELEC (AeonNOX) / AT5IONT-I
O ile dobrze pamiętam bety to wczesne wersje danego FW np. KODI ( jeszcze nie do końca dopracowane ) …po nim są wypuszczane tzw. wersje RC :Release Candidate…. co by to nie znaczyło to pewnie jakaś ostateczna propozycja:-) … no chyba że wypuszczą tych RC … 100:woohoo: . .. ..ale na serio to lepszy wybór niż tzw bety
A te x86 to nie wiem czy akurat dotyczy tylko intela …wiem że to po prostu wersje 32bitowe … np procesor … a arm64 to chyba jasne 64bitowy system …chyba ?:-)

• Admin
  • Admin
  • KODI: 16
AdamB napisał:

Witam
Jestem nowy w tych sprawach i szukam pomocy. Mam dłuzszy czas tego DROIDBOXA i chciałbym zmienić Kodi na 17.
Mam mały zgryz,mianowicie nie wiem jaki rodzaj KODI powinienem ściągnąć,by zrobić upgrade. Mam obecnie Kodi 16.1 i chcialbym zainstalować KODI 17 KRYPTON. I tutaj sie troche zawiesiłem. Wiem,że pliki x86 sa przeznaczone dla Intela,ale jaka jest róznica między arm,a arm64-v8a ?
I drugie pytanie jaka jest różnica między kodi-17.0-Krypton_beta7-armeabi-v7a.apk , kodi-17.0-Krypton_rc2-armeabi-v7a.apk ? Co oznacza skrót rc ?
Szukałem na forum ,ale nie mogłem znależć,może coś przeoczyłem to z góry przepraszam.
Pozdrawiam

1. x86 jest to architektura. Nie koniecznie 32bit, nie koniecznie intel. Do rodziny x86 zaliczamy m.in. procesory Intela: 8086, 286, 386DX, 486DX, Pentium, Pentium II, Pentium III, Pentium 4, Celeron, Xeon, a także procesory CISC produkowane przez firmy Cyrix (6×86, MII), AMD (K6, K6-2, K6-III, Duron, Athlon, Athlon XP) i Via (C3). Żeby było łatwiej, mamy też x86-64, produkowane przez AMD, oraz intel (oznaczane Intel 64) – więc po prostu trzeba wiedzieć w jakiej architekturze jest zaprojektowany Twój konkretny procesor, żeby się w tym nie pogubić;-)
2. W droidboxie masz cortexa a53, który wykonany jest w architekturze ARMv8-A
3. ARMv8 vs ARM? W ARMv8 masz obsługe 64 bitów, z zachowaniem kooptymabilności z 32bitami i mniejsze zużycie prądu.
4. RC = Release Candidate. Jest to wersja oznaczna przez deweloperów jako kandydat do finalnego release. Kiedy twierdzą oni, że już jest bardzo mało błędów albo ich nie ma. W praktyce oznacza to, że wersja RC1 może być tym samym co FINAL. Oczywiście nie zawsze uda się wypuścić wersję bez bugów, dlatego wersji RC często jest kilka (w przypadku kodi). Lepiej oczywiście brać jak najwyższą wersję, jeśli chodzi o nie-finalne wydania, gdyż będzie ona najbardziej stabilna.

Ściągnij więc RC2 arm64-v8a;-)
Poprawiłem nieco tytuł tematu, proszę byś w przyszłości lepiej opisał swój problem w temacie, gdyż potem dużo łatwiej to znaleźć w wyszukiwarce.

• AdamB
  • Junior
  • KODI: 16.1
  • HTPC: DROIDBOX Nano 4k
Dziękuję,za szybką odpowiedź.
Niestety nie mogłem zainstalować tej ,którą mi polecałeś RC2 arm64-v8a.
Spróbowałem więc tą drugą 17.0-Krypton_rc2-armeabi-v7a.apk .Wszystko śmiga,instalacja poszła gładko,teraz trochę zabawy z wtyczkami i bedzie git!

Wątek odzyskany z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.