Mamy wersje beta siedemnastki!

Jesteśmy podekscytowani przedstawiając wam świeże info z dziś. Oficjalnie dostępna jest pierwsza beta naszego media center w wersji siedemnastej! Jest ona efektem ciężkiej pracy developerów w obszarach takich jak: odtwarzanie video, live TV i PVR/DVR, biblioteka muzyczna, skórki i inne…

Najbardziej widzialną zmianą dla przeciętnego Kowalskiego będą na pewno odświeżone skórki. Wraz z 17stką przychodzi nowy, domyślny skin Estuary, oraz Estouchy dla dotykowych wyświetlaczy. Kto używa KODI na smartfonie pewnie zgodzi się z nami, że update retouched był bardzo potrzebny. W zadaniach niespecjalnie-specjalnych, jak opóźnienie/przyśpieszenie napisów, trzeba było wykazać się szwajcarską precyzją 😉

Zmiany w Beta 1 nie są tak bardzo widoczne, jeśli porównać ją to Alpha trójki. Są to głównie poprawki błędów.  W przypadku Androida, wystarczy zgłosić chęć bycia beta-testerem w google play, aby pobrać apkę w tejże wersji.

Jeśli jesteś zainteresowany, przeczytaj cały artykuł, w którym prezentujemy skrócony opis zmian w wersji 17.

Estuary i Estouchy

Co powiecie na zupełnie nowy home-screen? W końcu wiele się zmieniło od czasów XBMC J Będzie dużo bibliotek. Tych filmowych i muzycznych rzecz jasna. Zobaczymy też często używane add-ony oraz odnośniki, które pozwolą nam zarówno dodać nowe elementy do biblioteki, jak i zainstalować nowy dodatek.

Nowa skóra to dogonienie trendów stylistycznych UI, panujących na rynku. Oby częściej 😉

Oczywiście nie zostajemy pozbawieni Confluence. Dla ludzi sceptycznie podchodzących do zmian, stara skóra wciąż dostępna w ustawieniach.

Uproszczona. Naprawdę uproszczona sekcja ustawień


Naszym zdaniem stara sekcja ustawień była powodem, dla którego KODI do tej pory nie było na desktopie każdego użytkownika. To, co widział cytowany wcześniej Kowalski po wejściu w ustawienia, wywoływało u niego ból brzucha, po czym nawigował on z powrotem do swojego Windows Media Playera. Developerzy uprościli ustawienia, zorganizowali je lepiej i uczynili je „more user-friendly”. Od lat zalegający request, dotyczący możliwości dodawania nowych źródeł z poziomu ustawień nie został pominięty.

 

Biblioteka muzyczna

Chyba każdy się zgodzi z tym, że z biblioteki muzycznej przez lata nie wyciskano ostatnich soków, podobnie jak to się działo ze wszystkimi sprawami około-filmowymi. Lepsze odczytywanie tagów, scraping, polepszone radzenie sobie z albumami wykonawcy, to tylko niektóre z wprowadzonych teraz zmian.

Live TV i PVR/DVR

Kanały mogą być teraz sortowane wg. Ostatniego odtworzenia. Jeśli więc oglądasz najczęściej 5-6 kanałów z 300 dostępnych, zawsze będą one na początku listy. Timery i możliwość ich konfiguracji została ulepszone. Jeśli zawsze ustawiałeś timer tak, by nagrywał jeden odcinek serialu, teraz możesz ustawić go tak, że będzie nagrywał cały sezon. A programiści obiecują, że to jedynie wisienka na torcie…

VideoPlayer

Może nie jest to zmiana, którą zauważysz od razu, ale stary DVDPlayer został przepisany praktycznie na nowo. Wg. Developerów jest to jedna z największych transkrypcji kodu w historii KODI.

Odtwarzanie DVD zyskuje akceleracje sprzętową. Poprawiona została synchronizacja A/V. Streamy Video pozwalają teraz na selekcję parametrów : np. wybór bitrate w YouTube, zmianę kamer podczas oglądania koncertu na DVD.  Plugin Youtubowy jeszcze nie został zaktualizowany by to obsłużyć, ale  już niedługo… 😉

 

Mamy nadzieję, że tak jak nam, zmiany bardzo przypadły Ci do gustu.

 

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony kodi.org.pl – Napisany przez autora bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.