Kodi radio internetowe bezpośrednio z XBMC

Jak większość z nas wie istnieje wiele wtyczek do XBMC dających możliwość słuchania radia internetowego bezpośrednio z naszego ulubionego Media Centre. Radio brzmi najlepiej, kiedy mamy porządnej jakości słuchawki. Nie każdy jednak wie, że można to samo uzyskać bez instalowania czegokolwiek…
Tak! XBMC potrafi bezpośrednio otworzyć strumień audio radia internetowego.

Pluginy to dobra rzecz, dzięki czemu XBMC jest tak elastyczne. Z drugiej strony instalacja dużej liczby wtyczek znacząco przyczynia się do zmniejszenia stabilności aplikacji. Dlatego jeżeli jakaś funkcjonalność dostępna jako standardowa funkcjonalność – warto z niej korzystać.

Aby odtworzyć strumień radia internetowego należy zastosować pewien trik: jeżeli twoje radio wspiera odtwarzacz Winamp, możesz zapisać plik *.pls (np. w katalogu z Muzyką) i odtworzyć go identycznie jak to robimy w przypadku np. pliku MP3!

Np. u siebie w głównym katalogu z muzyką mam podkatalog RADIA INTERNETOWE a w nim podkatalogi odpowiadające moim ulubionym stacjom (np. Polska Stacja) i dalej pliki pls z kanałami które lubię.

Małe a cieszy 🙂

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony kodi.org.pl – Napisany przez autora bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.