Ręczna Instalacja wtyczki

wtyczka kodi

Artykuł opisuje (na przykładzie „wtyczki moje polskie radio”) w jaki sposób zainstalować ręcznie plugin (wtyczkę) z pliku zip.

Najpierw musimy pobrać i zapisać na dysku (w postaci pliku ZIP) wtyczkę którą chcemy zainstalować. W naszym przypadku pobieramy ją z repozytorium udostępnionego pod tym linkiem: http://code.google.com/p/smuto/downloads/list

Po zapisaniu pliku wchodzimy z menu głównego w opcję System/Wtyczki

Następnie wybieramy opcję „Instaluj z pliku.zip”.

UWAGA! Tutaj często się zdarza (zawłaszcza w nowych instalacjach XBMC), że aplikacja na dłuższą chwilę jakby się zawiesza – należy cierpliwie poczekać (program stara się odświeżyć swoje repozytoria w tle)

Następnie wskazujemy plik zip który uprzednio pobraliśmy, i jeżeli dobrze wszystko poszło to w dolnym prawym rogu powinien się wyświetlić napis „wtyczka została włączona”.

Aby skorzystać z pluginu, należy w zależności od jego rodzaju przejść do podmenu wtyczki głownej kategorii.

W naszym przypadku była to wtyczka związana z Muzyką, dlatego na menu głównym wskazaliśmy MUZYKA, następnie strzałką w prawo rozwinęliśmy podmenu i z niego wybraliśmy Wtyczki.

I z listy naszą przed momentem zainstalowaną wtyczkę Moje Polskie Radio

 

 

W identyczny sposób możemy zainstalować dodatkowe (alternatywne do wbudowanego) repozytoria (tj. katalogi oprogramowania, gdzie można automatycznie pobierać dodatki bez potrzeby zapisywania plikow zip i ręcznego ich ładowania).

 

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony kodi.org.pl – Napisany przez autora bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.