Witamy w świecie KODI!

kodi menu główne

KODI to wielokrotnie wyróżniany, darmowy (licencja GPL) odtwarzacz mediów. Aplikacja jest dostępna dla wielu systemów: Linux, OSX, and Windows.
Powstała w 2003 przez grupę zapaleńców i do tej pory jest projektem typu non-profit tworzonym przez ochotników z całego świata.
W chwili obecnej w projekcie uczestniczy ponad 50 programistów i ponad 100 osób tłumaczących aplikację na ponad 30 języków.

KODI odtwarza niemal każdy typ popularnych formatów audio i video. Aplikacja została również zaprojektowana jako odtwarzacz sieciowy. Daje zatem możliwość odtwarzania materiałów z każdego miejsca w domu lub bezpośrednio z Internetu, używając praktycznie każdego dostępnego protokołu. Czyni ją to też aplikacją do ogładania TV przez internet. Doskonale również radzi sobie z dźwiękiem przestrzennym (wielokanałowym).

Aplikacja funkcjonująca jako typowy Media Player została zaprojektowana jako główny program dedykowany do urządzeń typu HTPC (Home Theater PC). Wspiera obsługę ogromną liczbę typów pilotów zdalnego sterowania a kombinacja jego pięknego interfejsu z wydajnym silnikiem skutkuje naturalnym w użytkowaniu, idealnym i ergonomicznym rozwiązaniem dla twojego domowego centrum rozrywki.

Bezpośrednio po zainstalowaniu, bez dodatkowych konfiguracji XBMC umożliwia odtwarzanie CD i DVD, również z obrazów dysków (np. iso) jak i popularnych typów archiwów (np. ZIP, RAR). XBMC automatycznie skanuje twoje pliki multimedialne tworząc spersonalizowaną bibliotekę, zawierająca okładki płyt, opisy, plakaty oceny społeczności i wiele, wiele więcej.

Trudno w kilku słowach opisać w pełni możliwości KODI, zachęcamy do obejrzenia Galerii, co powinno dać dodatkowe wyobrażenie o stylu i możliwościach tego świetnego programu.
Zachęcamy do pobrania programu i wypróbowania go – jesteśmy przekonani że pozytywnie zaskoczy Cię swoimi możliwościami jak i wizualizacją, udowadniając, że jest najlepszym media player’em na rynku – a do tego darmowym!

Zapraszamy również do przeglądania stron naszego portalu, gdzie znajdziesz pomoc, porady jak skonfigurować aplikację aby spełniała wszystkie Twoje oczekiwania, a dzięki forum wymienisz swoje doświadczenia.

Na starcie polecamy zapoznanie się z Artykułem: Wystartować z XBMC” gdzie opisujemy kolejne kroki jakie należy podjąć aby “spolszczyć” program jak również odpowiednio skonfigurować program.

Poniższe filmy dają ogląd możliwości jakie daje (w domyślnej konfiguracji) KODI – miłego oglądania!

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony kodi.org.pl – Napisany przez autora bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.