Na co zwracać uwagę wybierając laptop?

Laptop jest popularnym urządzeniem mobilnym, stosowanym na szeroką skalę przez młodszych jak i starszych użytkowników. Posiada szereg zalet, które czynią go wiodącym sprzętem w sferze zawodowej jak i prywatnej. Rynek IT oferuje nam szeroki wybór komputerów mobilnych różnych marek, gdzie znalezienie tego odpowiedniego nie stanowi łatwej decyzji. W artykule postaramy się rozwiązać ten problem, podpowiadając na co zwracać uwagę wybierając laptop.

Na co zwrócić uwagę kupując laptop?

Decydując się na kupno laptopa, nasz wybór powinien być oparty o jego kwestie użytkowe. Zastanówmy się do jakich działań będzie nam potrzebny oraz jak często i gdzie będziemy chcieli z niego korzystać. Na tej podstawie można określić jego wielkość, rodzaj procesora, matrycy, pamięć RAM, czy dysk twardy. Będą to parametry, które znacząco mogą wpłynąć na funkcjonalność komputera i płynność wykonywanych na nim działań. Przyjrzyjmy się zatem bliżej wyżej wymienionym cechom, który powinien posiadać m.in. laptop dla studenta bądź laptop dla ucznia.

Istotne parametry laptopa

Przedstawimy sobie najważniejsze parametry laptopa, które pomogą nam dokonać właściwego wyboru. Należą do nich:

Procesor

Procesor jest najważniejszym komponentem całego urządzenia. Odpowiada za prawidłowy przebieg wszystkich procesów w nim zachodzących i za jego wydajność. Warunkuje płynność pracy programów i wszystkich aplikacji. Dlatego chcąc, aby efektywność naszego laptopa była jak najlepsza, zadbajmy o wyższą generację i ilość rdzeni, która nam to zapewni. Podczas pracy jak i użytkowaniu domowym dobrze sprawdzi się  procesor Intel Core i5.

Rodzaj matrycy

Matryca odpowiada za jakość obrazu i nasycenie kolorów. Idealna mogłaby się wydawać pod tym kątem błyszcząca, lecz w przeciwieństwie do matowej, na powierzchni wyświetlacza odbija się światło z otoczenia. Dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się antyrefleksyjna, która łączy w sobie dobre cechy matrycy matowej jak i błyszczącej.

Pamięć RAM

Pamięć RAM gwarantuje szybką i płynną pracę komputera. Im więcej tym lepiej, jednak już 4 GB pozwolą na stabilną i dobrą pracę systemu. Natomiast 8 GB RAM, zapewni komfortową obsługę działających w tym samym czasie zaawansowanych aplikacji.

Laptop

Dysk twardy

Dysk twardy możemy wybrać spośród dwóch rodzajów: HDD oraz SSD. Chcąc, aby nasz komputer działał szybko i cicho, to wybierzmy SSD. Jednak jeśli zależy nam na cenie i pojemności do odpowiednim okazać się może HDD. Pamiętajmy też, że istnieje szereg innych możliwości, które pozwalają nam przechowywać wartościowe pliki, dlatego zastanówmy się co będzie dla nas wygodniejszym rozwiązaniem.

Warto także zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu, gdzie Full HD (1920×1080) będzie z pewnością wystarczająca do wielu działań. Istotny okazać się może również rozmiar komputera. Często podróżując wybierzmy laptop, którego wielkość ekranu będzie wynosiła do 14 cali. Użytkując go w domu spokojnie możemy zdecydować się na 15-calowy i wyższy.

Używane laptopy – jaki laptop wybrać?

Znając już najważniejsze cechy laptopa, na które warto zwrócić uwagę przy jego wyborze, możemy już w dużym stopniu ukierunkować swoją decyzję. Często jednak znaczącą kwestią jest cena. W wielu sytuacjach okazać się może, że wybrany przez nas model nie jest na naszą kieszeń. I co wtedy? Istnieje znakomite rozwiązanie jakim jest używany laptop. To sprzęt będący na gwarancji, który posiada bardzo dobre parametry i oryginalne oprogramowanie. Co istotne, może być w naszym zasięgu. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednią firmę, która nam go zaoferuje. Warto tu zwrócić uwagę na Device, wiodącego sprzedawcę używanego sprzętu IT znanych marek. Po co przepłacać jak rynek stawia przed nami takie możliwości.

Zobacz także, czy do laptopa będzie potrzeba myszka komputerowa.

Tekst przygotowany przy współpracy z klientem: https://sck.pl/pl/menu/laptopy-153

One thought on “Na co zwracać uwagę wybierając laptop?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.