Czy potrzebujesz VPN do Kodi?

Korzystając z Kodi, większość osób wcześniej lub później spotyka się w różnych poradnikach z pojęciem VPN. I nie ma się co dziwić. Jest to narzędzie, które umożliwia zwiększenie możliwości jakie ma Kodi. Jest także w stanie poprawić bezpieczeństwo korzystania z platformy oraz różnych wtyczek, które są na nią dostępne.

VPN jest powszechnie używany z tego względu, że umożliwia bardzo prostą zmianę IP i tym samym omijanie wszystkich blokad i ograniczeń, na które Internauta może trafić w sieci. O czym mowa? Oczywiście o blokadach regionalnych, które spędzają sen z powiek wielu osobom, które wyjadą za granicę i będą chciały oglądać telewizję internetową.

Z sytuacją, że ulubiona stacja telewizyjna online nie działa spotkał się niemal każdy, kto na wakacjach chciał odpalić ulubiony serwis VOD. “Ten materiał jest niedostępny w Twoim kraju” – to właśnie ten komunikat staje na blokadzie wielu osobom w dostępie do ulubionych materiałów.

Jakie korzyści daje korzystanie z VPN na Kodi?

Sprawdzony VPN do Kodi ma wiele zalet i umożliwia łatwy dostęp do treści, które są zablokowane ze względu na wymogi co do adresu IP użytkownika. Dzięki temu, że pozwala na szybką i prostą zmianę tego sieciowego identyfikatora, VPN umożliwia dostęp do filmów i seriali z całego świata. Co w połączeniu VOD z Kodi daje ogromne możliwości.

Wiele osób razem z Kodi korzysta z wtyczek i rozszerzeń. Ale nie każdy wie o tym, jak one działają i że mogą czasami być niebezpieczne. Dlaczego? Z dwóch powodów.

Wtyczki do Kodi czasami działają prawie tak samo jak torrenty. Chyba każdy słyszał o nalotach na domy i mieszkania osób, które były podejrzewane o udostępnianie polskich filmów za pomocą P2P. Są wtyczki do Kodi, które działają w ten sam sposób co popularne wtyczki P2P i sprawiają, że to co użytkownik pobiera, to od razu jednocześnie udostępnia innym. A to może prowadzić do problemów.

Drugi powód, to wycieki poufnych danych, które są przesyłane za pomocą wtyczek do Kodi np. do ich serwerów lub do usług zewnętrznych. Jeśli nie korzystają z bezpiecznego protokołu (np. HTTPS), to niemal każdy może je podsłuchać. Cechą VPN jest to, że szyfruje połączenie z siecią. A dzięki temu cała komunikacja i wszystko co jest przesyłane jest chronione przed podsłuchem i dostępem niepowołanych osób.

Korzystanie z VPN razem z Kodi w znacznym stopniu zwiększa możliwości tej platformy i poprawia jej bezpieczeństwo. Korzyści dla użytkowników są bardzo duże i warto rozważyć czy nie jest to czasem narzędzie, które przyda się w codziennym korzystaniu z ulubionej platformy do odtwarzania wideo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.