Usługi świadczone przez dentystę w Gliwicach

dentysta gliwice

Usługi stomatologiczne to jeden z najbardziej istotnych działów medycyny. Dentysta Gliwice zajmuje się w szczególności diagnostyką, a także leczeniem różnego rodzaju chorób zębów, które występują w obrębie jamy ustnej. Z powodzeniem zajmuje się także profilaktyką oraz zapobieganiem rozwoju chorób. Warto znać rodzaje usług, które są świadczone przez dentystę w Gliwicach, aby wiedzieć, z jakimi problemami można się do niego zwrócić.

Stomatologia zachowawcza

Wśród najbardziej popularnych usług świadczonych przez takiego lekarza jak dentysta Gliwice można w szczególności wyróżnić działania takie jak stomatologia zachowawcza, które obejmują między innymi standardowe lub tymczasowe wypełnienie ubytku w zębie wraz z podaniem odpowiedniej dawki znieczulenia. Dentysta zajmuje się także stomatologią dziecięcą, czyli podejmuje się leczenia oraz usuwania zębów mlecznych. Wśród istotnych zadań realizowanych w gabinetach stomatologicznych można także wyróżnić szereg działań profilaktycznych, a także diagnostycznych. Wśród licznych zabiegów profilaktycznych można w szczególności wyróżnić działania takie jak higienizacja oraz wybielanie. Natomiast szeroko pojęta diagnostyka obejmuje przede wszystkim cykliczne przeglądy uzębienia wraz z konsultacjami, a także wykonywanie zdjęć zębów w postaci zdjęć RTG. Działania związane ze stomatologią zachowawczą są bardzo istotnym elementem leczenia, ponieważ dzięki nim można z powodzeniem zapobiegać występowaniu różnego rodzaju komplikacji, a także bardziej zaawansowanych problemów.

Leczenie specjalistyczne


Usługi świadczone przez dentystę w Gliwicach obejmują także szereg działań o charakterze specjalistycznym. Wśród nich można przede wszystkim wymienić leczenie kanałowe z wykorzystaniem takich narzędzi jak laser czy też mikroskop. Obejmuje ono zarówno leczenie kanałowe w formie pierwotnej, jak i w formie wtórnej. Leczenie specjalistyczne to także wszelkiego rodzaju leczenie chirurgiczne. Jego przykładem jest wykonywanie ekstrakcji zębów. Dentysta Gliwice podejmuje się także realizacji różnego rodzaju działań z zakresu protetyki, w skład których wchodzi między innymi przygotowywanie:
– wkładów koronowo-korzeniowych,
– koron tymczasowych,
– koron porcelanowych,
– koron pełnoceramicznych,
– licówek ceramicznych,
– protez.
Leczenie specjalistyczne przeznaczone jest w szczególności dla wszystkich osób, u których już nie sprawdzi się leczenie zachowawcze. Dentysta Gliwice to w pełni wyspecjalizowany gabinet, który oferuje kompleksowy pakiet usług.

Sporo kobiet sądzi, że wizyta u stomatologa w ciąży to spore zagrożenie dla rozwoju dziecka znajdującego się w łonie matki. Wejdź i dowiedz się jak wygląda wizyta u dentysty podczas ciaży i zerwij z bardzo niebezpiecznym mitem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.