XTB: Scraper Muzyki (theaudiodb)

• Maciey
  • Senior
  • KODI: Kodi 14.0 “Helix
  • NAS: Tak
  • MySQL: Tak
  • Sterowanie: Logitech 300i
  • HTPC: PC (SSD,AMD, RADEON) + RPi
Rozpoczelismy prace nad scraperem muzyki!

Jako ze udało się zorganizować dodanie polskiego języka do www.theaudiodb.com/ strona ta bedzie glownym zrodlem informacji o utworach muzycznych i artystach
W pierwszym etapie XTB bedzie jedynie czytac z TADB w drugiej mamy nadzieje ze uda sie równiez dopisac modul uploadu informacji w druga strone.

Rowniez XBMC oglosilo support dla tej strony: xbmc.org/zag/2013/03/17/support-for-theaudiodb-com/

W oczekiwaniu na nowe wydanie XTB zachęcamy do aktualizowania informacji o artystach i utworach muzycznych (w tym wrzucanie grafik i logo zespołów).

Jednocześnie projekt wymaga wsparcia finansowego – zachecamy do dorzucenia przyslowiowego funta aby utrzymac serwer (strona generuje calkiem spory ruch)

• smuto
  • Zasłużony
jak mogę o coś prosić to o zmianę priorytetów

napisanie czytnika to dla Was bułka z masłem – ten moduł z dostępem do różnych rozwalonych po sieci danych po polsku to byłaby bajka

ten projekt który potrzebuje funta to audioDB prawda?

smuto

• Maciey
  • Senior
Jak widziałem aktualizacje stosunkowo łatwo się wprowadza poprzez stronę (nawet na próbę zrobiłem parę updejtów dla Hey’a:) ) – uważasz, że faktycznie dużym zyskiem będzie uproszczenie tego procesu poprzez rich windows app ?
smuto napisał:

ten projekt który potrzebuje funta to audioDB prawda?

Prawda:)

• smuto
  • Zasłużony
nie do końca wiem co jest bardziej potrzebne

na razie app która wczyta moją kolekcję muzy, wczyta info z audio db wyświetlając na czerwono brakujące informacje – będzie bardzo ok na początek

pozdr
smuto

• dawdi17
  • Junior
Czy XTB obsługuje już wspomniane nowości?

• Maciey
  • Senior
Niestety ostatnio kiepsko u mnie z czasem wiec implementuje tylko krytyczne poprawki
W sierpniu ma być lepiej to wrócę do tematu:)

• dawdi17
  • Junior
Bardzo się cieszę, bo czekałem na tego typu funkcję, powodzenia;)

• smuto
  • Zasłużony
ale zanim będzie sierpień

polecam
przetagawać i rozmieścić w folderach swoją kolekcję – automatycznie
forum.xbmc.org/showthread.php?tid=131485&pid;=1102795#pid1102795

dograć repo „Polskie wtyczki” i zostawić automatyczną aktualizację – domyślne scrapery będą dodawać info po polsku

jak po tym procederze nie będzie polskiego info albo jakiejś grafiki – koniecznie trzeba ją dodać do audiodb

pozdr.
smuto

• dawdi17
  • Junior
Coś mi ten audiodb nie scrapuje. Dodałem nieco informacji nt Comy na stronie internetowej strony, między innymi biografię, okładki itd. Jak smuto radził przetagowałem album Music Brainzem. W xbmc mam dwa scrapery od muzy – wspomniany „The AudioDb Artist Scraper” i „Universal Artist Scraper” (którego nie mogę ani usunąć ani wyłączyć, ale wyzaznaczałem w nim wszędzie gdzie tylko się dało na the audiodb). No i kicha. Album ładnie otagowany przez Music Brainza, nawet porządne zdjęcie ściągnął xbmc (więc zespół prawidłowo rozpoznany) ale biografii ani nic więcej nie ma.

• dawdi17
  • Junior
Dzięki zasadzie prób i błędów jakoś udało mi się zescrapować zarówno wykonawców jak i albumy. Został mi tylko problem z językiem. Otóż scraper świetnie zachowuje się tylko kiedy pobiera informacje w języku angielskim. Po polsku nie chce mimo, że potrzebne informacje w naszym języku sam dodałem na strone audiodb. Przykładowo wspomniana Coma po angielsku się scrapuje, po polsku nie chce (oba opisy sam dodałem co wyklucza przeze mnie złą edycję)

Wątek odzyskany z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.