RPi B+ i CEC

• Dabthor
  • Bywalec
  • Oklaski:
  • KODI: 14 Xelix
  • OpenELEC 4.0.1
Witam,
czy ktoś może używa RPi w wersji B+?

interesuje mnie czy sam port HDMI ma wsparcie dla 1.4 a co za tym idzie obsługuje CEC i można już bezpośrednio sterować pilotem od TV ( który oczywiście też wspiera CEC)

• Zbychu
  • Senior
  • Oklaski: 15
  • KODI: 14.1 Helix
  • OpenElec Beta, W7-64
No przeciez CEC działał nawej w zwyklej wersji „B” ?
Od zawsze uzywam pilota TV do sterowania maliną

• Dabthor
  • Bywalec
  • Oklaski:
  • KODI: 14 Xelix
  • OpenELEC 4.0.1
u mnie nigdy to nie działało poprawnie
bo albo widać było XBMC albo inne urządzenia

stąd moje zapytanie

• Rudolf2
  • Junior
    Junior
  • Oklaski: 1
  • KODI: Kodi 14
  • OpenELEC (official) 5.0
Działa. Poszukaj na forum (było to już poruszane)
Ps. U mnie nie działa CEC na 2 kablach HDMI połączonych łącznikiem hdmi , jednak na jednym 2m działa.

• fiarel
  • Junior
    Junior
  • Oklaski: 2
  • KODI: 14,1
  • Rpi1B, Rpi2, Debian, win7,
CEC dziala na Rpi1B w zwyz. i wspiera HDMI 1.4.

Mialem na poczatku spore klopoty ze sterowaniem pilotem przez CEC.

Ciekawostka dziala mi to tylko na 2 portach HDMI z 4 w telewizorze. Dźwięk zwrotny tylko na jednym.
Problem także z kablem. Na pożądnym 1.4 nie chciało działać i się poddałem, Potem przez pomyłkę podłączyłem na najtańszym kabelku kupionym do czytnika DVD i zaczeło chodzić. Wiec po przetestowaniu wszelkich opcji doszłem do rozwiązania.

Sprawdź kabel, bądź klika.
Sprawdź wszystkie gniazda w TV.

do tej poy trafiłem tylko na jeden TV Samsunga w którym nie można ustawić sterowania przez CEC

• JackY
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI: none
  • Windows 7 Pro
Ja korzystam z pilota TV 22 cale i jak wyłączam Malinę, to wyłącza się też TV. Gorzej z włączeniem TV i już malina się nie uruchamia. Gdy natomiast wyłączę tylko TV, Malina dalej jest włączona. czy ktoś ma na to radę?

• pugilares
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI: 14.2
  • OpeELEC 5.0.8
Nie korzystam z CEC – mam telewizor analogowy. Za każdym razem przy uruchomieniu Kodi straszy mnie czerwonym komunikatem, że nie może czegośtam z CEC.
Czy ktoś podpowie jak wyłączyć CEC w Kodi?

Należy wejść w opcje kodi Ustawienia – System – Peryferia i tam odnaleźć CEC i wyłączyć w opcjach.

• pugilares
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:
  • KODI: 14.2
  • OpeELEC 5.0.8
Jeszcze pytanko trochę z innej beczki…
Mam telewizor analogowy i amplituner kina domowego. Myślałem, że podłączę sobie wyjście analog video composite z RPi do analogowego wejścia composite w telewizorze, a HDMI RPi połączę z wejściem HDMI w amplitunerze. W ten sposób chciałem oglądać na analogowym telewizorze filmy z dźwiękiem dolby. Ale to tak nie działa – w momencie, kiedy włączam amplituner znika obraz na telewizorze.
Czy da się tak, żeby obraz wychodził z RPi analogowym wyjściem wideo composite, a dźwięk cyfrowo przez HDMI?

Wątek odzyskany z archiwalnej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.