Kodi 19 Matrix

IT

Kodi 19.0 “Matrix” został właśnie formalnie wydany na wszystkich obsługiwanych platformach.

19 lutego została zmergowana wersja 19.0 do głównej gałęzi repozytorium Kodi na GitHub.

Najnowsza wersja w liczbach

 • Prawie 50 indywidualnych deweloperów open source, którzy przyczynili się do powstania kodu.
 • Około 5,000 commitów w ponad 1,500 pull requestach od pierwszego wydania 18.x “Leia”.
 • Ponad 5,500 zmienionych plików, z około 600,000 liniami kodu dodanymi, zmienionymi lub usuniętymi
 • Niezliczone godziny poświęconego wolnego czasu na wymyślanie, projektowanie, rozwijanie i testowanie

Od autorów

Chciałbym poświęcić chwilę na podziękowania dla ogromnej ilości pracy włożonej przez najszerszy zespół stojący za tym wydaniem. Niezależnie od tego, czy zgłosiłeś kilka linijek kodu, czy dużą nową funkcję; czy pracowałeś nad wideo, dźwiękiem, grami, czy skórką; czy testowałeś przed wydaniem i pomogłeś zidentyfikować problem, usunąć usterkę lub zaktualizować tłumaczenie; czy poprawiłeś dokumentację, dbałeś o różne systemy, które utrzymują kodi.tv w ruchu, czy pomagałeś moderować forum – dziękuję Ci, jeden i wszyscy. Kodi to społeczność i bez Was wszyscy byśmy stracili.

Kodi 19 “Matrix” Cechy

Odtwarzanie

Dla miłośników audio i muzyki, są znaczące ulepszenia w zakresie obsługi metadanych: ulepszenia biblioteki, nowe tagi, nowe wyświetlacze, ulepszenia w sposobie Kodi obsługuje daty wydania, czas trwania albumu, zestawy wielopłytowe, i więcej. Pojawiła się nowa wizualizacja inspirowana Matrixem, poprawiono wyświetlanie przy pobieraniu plików z serwera WWW, a także wprowadzono kilka zmian w sposobie przekazywania informacji do odtwarzacza Kodi przez dodatki do dekoderów audio.

kodi 19.0 matrix

Dla wideo, większość zmian jest bardziej techniczna i może zależeć od posiadanego sprzętu: Dekodowanie programowe AV1, odtwarzanie HLG HDR i statycznego HDR10 na systemie operacyjnym Windows 10, statyczne HDR10 i dynamiczne wsparcie Dolby Vision HDR na Androidzie oraz więcej skalerów bicubic OpenGL.

Dla tych, którzy łączą te dwie rzeczy i posiadają biblioteki filmów muzycznych, również otrzymają kilka dobrych rzeczy: ulepszenia bazy danych i wyświetlania metadanych oznaczają, że Kodi będzie teraz pobierał i wyświetlał powiązane informacje o albumie i artyście z biblioteki muzycznej, kiedy to stosowne. Są też nowe funkcje grupowania filmów według artystów (nie tylko albumów), obsługa plików .NFO, które wymieniają wszystkich wykonawców, a nie tylko głównego artystę, a także lepsze linki wyszukiwania, które zwracają powiązane albumy i filmy tego samego reżysera.

I wreszcie, jeśli Twoja definicja “gry” jest bardziej związana z grami, wprowadziliśmy skalowanie całkowite, aby poprawić jakość wyświetlania gier Pixel Art we wszystkich grach, a system iOS otrzymał wsparcie dla kontrolerów Xbox, PlayStation i innych obsługiwanych kontrolerów gier Bluetooth.

Skórka i wygląd w Matrix

Dla wielu ludzi interfejs to Kodi – to jak się po nim poruszasz, to jak wchodzisz w interakcję z aplikacją i mediami. W związku z tym zawsze poświęca się mu trochę uwagi i nie inaczej jest w tym wydaniu: przeprojektowanie ekranu, zwłaszcza w przypadku muzyki; nowe wyświetlacze metadanych; zmiany w widokach list odtwarzania; nowy widok “teraz odtwarzane”; ulepszenia grafiki i plików graficznych; zarówno nowe, jak i zaktualizowane kontrolki GUI. Niektóre zmiany mogą być subtelne, ale wszystkie są zaprojektowane tak, aby poprawić Twoje doświadczenie.

Kodi 19

Napisy

Często pomijana funkcja, ale niezmiernie przydatna. W tym wydaniu: poprawiono nakładanie znaczników czasu, a także można teraz wybrać ciemnoszary kolor i ustawić krycie napisów (szczególnie przydatne w technologii HDR – chrońcie oczy, dzieci, będziecie za nimi tęsknić, gdy znikną).

Wtyczki i scrapery

Python w Kodi 19 doczekał się kilku poważnych zmian. Ponieważ stary Python 2.7 przestał być wspierany, w końcu dokonano hurtowego przejścia na Pythona 3 i zaktualizowano dodatki. Duża część społeczności zrobiła to samo, więc ulubione dodatki nadal powinny działać, ale wtyczki społecznośni wymagają aktualizacji, jeśli jeszcze tego nie zrobiono.

Kodi 19 zastępuje stare scrapery metadanych XML nowym, domyślnym Pythonem dla filmów i programów telewizyjnych; są też nowe scrapery Pythona dla muzyki, Generic Album Scraper i Generic Artist Scraper. Binarne dodatki ogólnie otrzymały ulepszenia w dokumentacji systemowej, wyczyszczone okna dialogowe ustawień i lepszy tekst pomocy.

Kodi 19 wtyczki nie działają

W związku z całkowitym zastąpieniem wersji Python 2.7 na Python 3 niektóre wtyczki mogą przestać dzialać. Zmiana uderza w autorów wtyczek napisanych w wersji 2.7. Aby działały one poprawnie na nowej wersji kodi muszą zostać przepisane na nowszą wersję języka Python. Deweloperzy mieli na to czas od początku prac zespołu programistów nad Kodi 19, jednak niektóre wtyczki na Kodi 19 obecnie nie działają. Przez pewien czas nie działał między innymi najpopularniejszy FanFilm, jednak jego twórcy już przystosowali go do najnowszej wersji Kodi.

Zanim autorzy wtyczek przystosują je do najnowszego Kodi jedyną opcją jest downgrade do poprzedniej wersji, np. 18.9. Pamiętaj, aby po zainstalowaniu starszej wersji wyłączyć automatyczne aktualizacje. Starsze wersje Kodi można pobrać z oficjalnej strony: http://mirrors.kodi.tv/releases/

PVR i telewizja na żywo w nowym Kodi

Kolejna ważna część Kodi, której poświęcono sporo uwagi w tym wydaniu. Większość nowych funkcji koncentruje się wokół użyteczności: Przypomnienia PVR, widżety ekranu głównego, ulepszenia menadżera grup/kanałów, nawigacja i kontrola okien dialogowych, menu kontekstowe, znaczniki New/Live/Finale/Premiere, numeracja kanałów itd.

Sprawdź polecany do Kodi TV BOX T95

Pobierz Kodi 19.0 Matrix

 • Kodi 19.0 na Windows

  64 bit- pobierz

  32 bit pobierz
  Zainstaluj z Windows Store otwórz Widows Store

 • Kodi 19.0 na Linux

  Aby zainstalować najnowszą wersję 19.0 wpisując w terminal:
  sudo apt-get install software-properties-common
  sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc/ppa
  sudo apt-get update sudo apt-get install kodi
  Jeśli chcesz zaktualizować obecną wersję wpisz:
  sudo apt-get update sudo apt-get upgrade
  Czasami konieczne będzie wpisanie również:
  sudo apt-get dist-upgrade
 • Kodi 19.0 na Android

  Android Play pobierz
  Huawei App Gallery pobierz
  Plik .apk ARMV7A (32 BIT) pobierz
  Plik .apk ARMV8A (64 BIT) pobierz

 • Kodi 19.0 na Raspberry Pi

  Zainstaluj używając polecenia:
  sudo apt-get update sudo apt-get install kodi
 • Kodi 19.0 na iOS

  Plik DEB (ARM64) pobierz
 • Kodi 19.0 na MacOS

  Instalkaa 64 bit pobierz
 • Kodi 19.0 na tvOS

  Plim DEB na tvOS pobierz

Sprawdź polecany TV BOX T95 do Kodi

Podziel się w komentarzu swoimi pytaniami lub przemyśleniami o nowym Kodi 19.0 Matrix

Sprawdź również:

 

Category: IT

One thought on “Kodi 19 Matrix

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.