Legowiska dla psów – jak wybrać najlepsze?

Legowiska dla psów

Legowiska dla psów, są tym samym, co dla nas łóżko. To centrum wypoczynku zwierzaka. Jego azyl, w którym może udać się na drzemkę, czy relaks po spacerze. Musi być to więc miejsce maksymalnie komfortowe i dopasowane do potrzeb psa. Dowiedzmy się, jak wybrać odpowiednie legowisko i czym kierować się przy jego zakupie? 

Jakie powinno być idealne legowisko dla psa?

Legowisko dla psa to jeden z najważniejszych zakupów, jakiego musi dokonać właściciel zwierzaka. Przeważnie takie legowisko należy wymienić raz na kilka lat. Jednak wybierając je z uważnością i stawiając na naprawdę solidne rozwiązania, może ono służyć przez naprawdę długi czas. Warto więc dobrze przygotować się do zakupu i wybrać dla swojego pupila to, co najlepsze.

Jednak jakość to tylko jeden z elementów składających się na idealne legowiska dla psów. Prócz tego, że powinny być ono solidne, to muszą być jeszcze wygodne. Pies musi je polubić i poczuć się w nim naprawdę dobrze. Bardzo ważne, aby miejsce to dawało mu poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Dlatego też ważne, by legowisko dopasować też do potrzeb psiaka.

Wygodne legowisko dla psa – na co zwrócić uwagę?

Legowiska dla psów dostępne są w wielu różnych wariantach. Wybór jest naprawdę ogromny, a wśród modeli można odnaleźć mnóstwo świetnych opcji dla swojego pupila. Jednak nie tylko. Na rynku nie brakuje także legowisk słabszej jakości. Bardzo ważne więc, by przy zakupach wiedzieć, czym cechuje się dobre, solidne legowisko. W tym celu należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

Materiał

Materiał legowiska dla psa to jedna z najważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, wybierając je. To bowiem właśnie od niego zależeć będzie, trwałość takiego posłania. Materiał musi być przede wszystkim bardzo mocny i wytrzymały. Dzięki temu będzie dobrze znosić drapanie, skakanie i inne działania, które mogłyby go zniszczyć. Bardzo ważne też, by tkanina była łatwa w czyszczeniu i nie była podatna na przywieranie sierści. Oszczędzimy sobie tym samym konieczności częstego prania legowiska. Dobrym wyborem będzie też materiał wodoodporny.

Legowiska dla psów

Kształt

Fason legowiska ma ogromne znacznie. Wpływa nie tylko na estetykę, ale przede wszystkim na wygodę. Na rynku dostępne są różne typy legowisk. Największą popularnością cieszą się jednak legowiska o kształcie materaca i tak zwane kanapy dla psów. Te pierwsze są całkowicie płaskie. Drugie mają zaś oparcia. Wybór jest tu kwestią dość indywidualną i zależną od preferencji psa.

Rozmiar legowiska dla psa – jak dopasować właściwie?

Rozmiar legowiska dla psa jest bardzo ważnym parametrem i nie możemy go przeoczyć przy wybieraniu posłania dla pupila. Wielkość ma tu duże znaczenie w odniesieniu do wygody psa. Jak łatwo się domyślić, rozmiar legowiska należy dopasować do wielkości psa. Nie powinno być ono ani za duże, ani za małe – najlepiej nieco większe od samego zwierzaka. Ważne, by ten mógł swobodnie się na nim położyć, nawet w rozciągniętej pozycji. W przypadku psów dużych i o większej masie, warto pamiętać też, by legowisko było nieco grubsze. To zapewni znacznie większy komfort.

Gdzie kupić legowisko dla psa?

Legowiska dla psów kupić można właściwie w każdym sklepie zoologicznym. Jednak w większości z nich, wybór jest dość ograniczony, a w asortymencie nie zawsze dostępne są modele odpowiednie dla danego psiaka. Na szczęście są także internetowe sklepy zoologiczne. W nich wybór jest przeważnie naprawdę duży i zróżnicowany. W sklepach online kupimy legowiska Funitopets wielu różnych rozmiarach i kształtach.

One thought on “Legowiska dla psów – jak wybrać najlepsze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.