Komputery używane dla studentów – czy to dobry pomysł?

komputery uzywane

Notatki, prezentacje, ćwiczenia czy prace zaliczeniowe – nie wykonasz wielu z tych zadań bez dostępu do komputera. Dlatego na studiach wręcz niezbędny jest sprawny i wydajny sprzęt, a dzięki temu zyskasz urządzenie, które pomoże Ci w nauce, pracy oraz rozrywce. Choć niekiedy wystarczające są laptopy, to jednak czasem potrzebny jest jeszcze bardziej wydajne urządzenie.

Czym wyróżniają się komputery używane?

Niska cena w porównaniu do nowych modeli

Oczywiście jednym z najważniejszych atutów komputerów używanych jest to, że mają dużo niższą cenę w porównaniu do nowych modeli. Dzięki temu nawet podczas studiów możesz sobie pozwolić na wysokiej jakości sprzęt. Jeszcze bardziej zaoszczędzisz, gdy zdecydujesz się na model AIO, ponieważ nie musisz dodatkowo kupować monitora.

Wysokie parametry i dostęp do prestiżowych marek

Komputery z drugiej ręki mogą zachwycić Cię swoimi parametrami – wysoką pamięcią RAM, wydajnym procesorem, dopasowanymi kartami dźwiękowymi czy graficznymi, a także odpowiednim rodzajem dysku twardego. W ten sposób zyskasz naprawdę klasowe urządzenie, które sprawdzi się zarówno do wzmożonej pracy, jak i do grania w wymagające gry komputerowe.

Warto podkreślić, że zazwyczaj znane i cenione marki oferują używane sprzęty np. poleasingowe. Wśród najczęściej wybieranych firm znajdziesz Samsung, Acer, Asus czy Lenovo.

Dostęp do różnych rodzajów komputerów używanych

Zwróć uwagę na to, że komputery wcale nie muszą zajmować dużo przestrzeni na biurku czy stole. Dzięki temu możesz zaoszczędzić mnóstwo miejsca w pokoju. Wystarczy, że zdecydujesz się na model All-in-one, a wtedy zyskasz jedno urządzenie, które pełni funkcję monitora i komputera. Bez problemu znajdziesz też tradycyjne wersje komputerów z tzw. skrzynką. Wtedy będziesz mieć dostęp do większej liczby złączy, a do tego z łatwością udoskonalisz urządzenie poprzez dodanie kolejnych kostek RAM itp.

Czy na studiach potrzebny jest komputer?


Większość studentów wybiera laptopy i notebooki, ponieważ są poręczne, a przede wszystkim można z nich korzystać nawet podczas zajęć. Jednak w niektórych przypadkach potrzeba jeszcze mocniejszego sprzętu, który poradzi sobie nie tylko z Twoimi wymaganiami, ale też ze wzmożoną pracą. Szczególnie solidne komputery używane przydadzą się osobom studiującym informatykę, programowanie, marketing, grafikę, architekturę oraz wiele innych technicznych bądź bardziej ścisłych kierunków. Wtedy ważny jest nie tylko duży monitor, ale przede wszystkim doskonałe parametry, a bardzo często takie połączenie zapewniają właśnie komputery stacjonarne.

 

Polecane laptopy do gier i domu. Zestawienie laptopów w 2023 który warto kupić.

 

https://www.wybieramlaptopa.pl/ranking-najlepszych-laptopow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.