Projekt oświetlenia hali- co warto wiedzieć?

Projekt oświetlenia hali- co warto wiedzieć?

Oświetlenie hali produkcyjnej- https://renovis.pl/oswietlenie-hali-led/– to jedno z istotnych zagadnień, z jakim musi zmierzyć się każdy przedsiębiorca. W poniższym artykule przedstawiamy, na jakie aspekty należy zwrócić szczególną uwagę.

Projekt oświetlenia hali

W zależności od danej konstrukcji, potrzeb właściciela, jak również przeznaczenia hali, w której ma być zamontowane oświetlenie, można zastosować różnego rodzaju rozwiązania przy projektowaniu oświetlenia. Ze względu na dużą oszczędność energii, dużo lepsze parametry oświetlenia, a także dużo większą trwałość diod LED w porównaniu do tradycyjnego oświetlenia, warto wziąć pod uwagę nowoczesne oświetlenie ledowe hali produkcyjnej.

Oświetlenie ledowe hal produkcyjnych


Prawidłowe oświetlenie hal produkcyjnych ma niebagatelne znaczenie, ponieważ zarówno zwiększa bezpieczeństwo pracy pracowników, jak też wpływa na ich samopoczucie i tym samym wydajność pracy. Projektując oświetlenie ledowe na hali trzeba wziąć pod uwagę kilka parametrów. Są to między innymi:
– odpowiednie natężenie światła, zarówno zbyt słabe, jak i zbyt ostre potrafi być męczące podczas pracy – powinno się mieścić w granicach od 200 do nawet 1500 luksów i jest dobierane w zależności od rodzaju pracy na danym stanowisku;
– równomierne oświetlenie wszystkich punktów na hali produkcyjnej;
– odpowiedni dobór barwy światła, w zależności od tego, czy dostępne jest również świtało dzienne, jak również biorąc pod uwagę godziny pracy hali;
– temperatura panująca na hali produkcyjnej, jak również średnia i skrajna wilgotność powietrza, ponieważ nie wszystkie urządzenia są przystosowane do pracy w warunkach wysokiej lub niskiej temperatury bądź wilgotności.

Projektując oświetlenie hali produkcyjnej z pewnością warto rozważyć wybór opraw LED.

Oświetlenie hal LED

Oprawy ledowe powoli dominują rynek. Przyczynia się do tego kilka czynników. Pierwszym i najważniejszym z nich jest spora oszczędność energii elektrycznej – nawet do 70 proc. w porównaniu z tradycyjnymi źródłami światła. Oświetlenie ledowe jest również dostępne w wielu wariantach barwy światła- dzięki temu możliwy jest dobór barwy w zależności od indywidualnych potrzeb. Kolejnym atutem opraw ledowych jest to, że nie zmieniają one parametrów świecenia przez długi czas. Są bezpieczne, ponieważ nie zawierają niebezpiecznych czy toksycznych substancji, które uwolnione do środowiska mogłyby wpływać negatywnie na zdrowie organizmów żywych.

Projektując oświetlenie hali warto wybrać nowoczesne, ekologiczne i bezpieczne oświetlenie diodami LED. Dzięki odpowiednio dobranym oprawom oświetleniowym możliwe jest uzyskanie pożądanego efektu co do natężenia światła, jak również odpowiedniego, równomiernego oświetlenia hali. Produkty i systemy wykorzystywane przy projektowaniu oświetlenia są coraz bardziej inteligentne, wyposażone w czujniki ruchu oraz pomiary natężenia światła. Stosowane oprawy są bardzo szczelne oraz łatwe w konserwacji, a także odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dzięki tym parametrom zapewniają długą, wydajną oraz bezawaryjną pracę podczas użytkowania.

Warto wybrać firmę, która kompleksowo zajmie się projektowaniem i wdrożeniem systemu oświetlenia hali produkcyjnej. Pomoże przy doborze, montażu, a później również serwisowaniu wybranego oświetlenia ledowego.

Dowiedz się więcej o oświetleniu parkowym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.