Na co uważać, inwestując w kryptowaluty?

kryptowaluty

Inwestycja w kryptowaluty jest popularnym tematem, z roku na rok interesuje się nim coraz więcej osób. Te cyfrowe instrumenty finansowe znajdują się w centrum zainteresowań nie tylko inwestorów ze sporym doświadczeniem, ale również osób o mniejszej zasobności portfela i wiedzy na temat kryptowalut. Warto więc wiedzieć, na co uważać, szczegóły poniżej.

Sprawdzaj informacje o kryptowalutach

Informacje medialne dotyczące kryptowalut często mogą być mylące. 

Nie warto posiłkować się nimi jako jedynymi, a sprawdzać fakty również w innych źródłach. Media często powielają niesprawdzone wiadomości, które mogą być częściowo lub całkowicie nieprawdziwe.

Szukasz sprawdzonych informacji na temat kryptowalut? Kurs kryptowaluty możesz sprawdzić na KantorBitcoin.pl, gdzie znajdziesz również informacje, analizy i poradniki dotyczące tych cyfrowych walut. Posiadanie pewnego źródła wiedzy jest bardzo ważne. 

Uważaj na oszustwa kryptowalutowe

Jednym z największych zagrożeń związanym z kryptowalutami, na które warto zwrócić szczególną uwagę, zwłaszcza na początku przygody z tymi cyfrowymi walutami, są oszustwa. Niestety nie są to odosobnione przypadki, a wykorzystywanie inwestycji związanych z kryptowalutami w celu wyłudzenia środków są częstym zjawiskiem.

Oszuści działają na szeroką skalę, a metody ich działania są niezwykle zróżnicowane. Warto pamiętać, że reklamy pewnego zysku płynącego z inwestycji w krypto i z góry obiecane duże pieniądze, powinny stanowić pewnego rodzaju ostrzeżenie. Nikt nie jest w stanie przewidzieć tego, jak wyglądać będzie dana inwestycja, a o zapewnianiu o konkretnym zysku nie wspominając.

kryptowaluty

Nie podejmuj pochopnych decyzji inwestycyjnych

Każda decyzja inwestycyjna powinna być odpowiednio przemyślana. 

Podejmowanie ich pod wpływem emocji, czy za namową tłumu, nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Samodzielne decyzje w sprawach finansowych, zwłaszcza dotyczących kryptowalut, są cenne, nie sugerujmy się niewystarczającymi wskazówkami osób niekompetentnych.. Tym bardziej że internetowe porady, często nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości. 

Szczególna analiza tematu inwestycji w kryptowaluty powinna mieć miejsce, jeśli zależy nam na długoterminowym procesie. Warto szukać specjalisty i sprawdzać źródła online, by uzyskać dokładniejszą wiedzę w dziedzinie płatnych, często niewiarygodnych informacji. Krótkoterminowe inwestowanie powinno wiązać się z analizą bieżącego rynku, jego zachowań i tym jak reagował on w ostatnim czasie.

Unikaj kryptowalutowych guru

W internecie sporą popularnością cieszą się grupy, w których ich twórcy dzielą się wiedzą na temat inwestowania i zarabiania na kryptowalutach. Problem polega na tym, że w większości przypadków zarabiają na nich głównie oni. Płatny dostęp, mało użyteczne przewidywania – zawarta wiedza często nieadekwatna do rzeczywistości. Zamiast porządnej analizy otrzymuje się niepewne przewidywania, które najczęściej się nie sprawdzają. Twórca grupy zarabia, zbierając opłaty od członków, a ci znów tracą na inwestowaniu w kryptowaluty.

2 thoughts on “Na co uważać, inwestując w kryptowaluty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.