Nie tylko Word, Excel. Mniej znane programy Microsoft Office

IT
Microsoft Office

Microsoft Office to zbiór programów, które są niezastąpione w pracy, domu i nauce. Z pomocą podstawowych programów z tego pakietu można tworzyć i edytować dokumenty tekstowe, prezentacje multimedialne i złożone arkusze kalkulacyjne. Możliwości Office’a nie kończą się jednak wcale na kilku głównych aplikacjach. W tym tekście znajdziesz mniej znane programy od firmy Microsoft.

Microsoft OneNote

OneNote to intuicyjny i funkcjonalny program, który służy do tworzenia oraz porządkowania osobistych notatek. Aplikacja pozwala na opracowywanie nawet bardzo złożonych dokumentów, składających się z wielu kart oraz podstron. Co więcej, notki nie muszą składać się z samego tekstu – oprogramowanie pozwala uzupełniać zapiski zdjęciami, nagraniami wideo oraz audio, a także wykresami i tabelkami. Poza szeroką personalizacją plików, OneNote oferuje również możliwość dostosowywania układu menu oraz znaczników do osobistych preferencji użytkowników.

Program można obsługiwać na wszystkich urządzeniach – zarówno klasycznych pecetach, jak i też sprzętach mobilnych wyposażonych w systememy Windows Mobile, Android i iOS. W przypadku tabletów firmy Microsoft, można skorzystać ze specjalnego trybu pracy, który umożliwia tworzenie notatek za pomocą rysika. Odręczne pismo jest automatycznie przenoszone na zdigitalizowany zapis przez samą aplikację.

Microsoft Outlook

Outlook jest bardzo popularnym klientem poczty e-mail – zna go z pewnością wielu pracowników korporacji, ponieważ stanowi jedno z podstawowych narzędzi komunikacyjnych. Wspomniana aplikacja pozwala jednak nie tylko na wygodne zarządzanie pocztą e-mail, ale także osobistymi i zespołowymi kontaktami, kalendarzami, a nawet zadaniami. To wszystko sprawia, że program Microsoft Outlook umożliwia sprawne zarządzanie czasem oraz planowanie harmonogramu każdego dnia pracy.

Apka może być z powodzeniem wykorzystywana jako samodzielny produkt, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby stała się jednym z elementów rozbudowanego oprogramowania firmowego. W drugim scenariuszu Outlook może obsługiwać takie współdzielone funkcje, jak klasyczna skrzynka pocztowa, firmowy kalendarz czy ogólnodostępna baza danych. Zarówno użytkownicy indywidualni, jak i biznesowi mogą korzystać z programu na praktycznie wszystkich urządzeniach mobilnych i stacjonarnych.

Microsoft Office

Microsoft Project

Project to program, który znajduje najszersze zastosowanie w firmach oraz organizacjach. Z pomocą tej aplikacji można w wygodny i szybki sposób zarządzać projektami, budżetem oraz zasobami związanymi z danym przedsięwzięciem. Obsługę w dużym stopniu ułatwia świetna integracja z innymi produktami pakietu biurowego Microsoft Office. Dzięki temu importowanie danych z Excela czy przenoszenie ważnych informacji z Outlooka nie stanowi najmniejszego problemu.

Microsoft Project jest niezastąpionym narzędziem do tworzenia, edycji oraz stałego monitorowania harmonogramów. Program wykrywa problemy, ułatwia optymalizację pracy poprzez wsparcie wizualne: tabele, diagramy, wykresy przestawne. Warto wspomnieć także o zautomatyzowanych rozwiązaniach, jak np. moduł Raporty, z pomocą którego można w mgnieniu oka tworzyć przejrzyste sprawozdania i dokumenty.

 

Microsoft Visio

Historia Visio sięga roku 1992 – właśnie wtedy program został opracowany przez amerykańską firmę Shapeware Corporation. Cyfrowy produkt służył do wizualizowania danych i spełniał swoje zadanie tak dobrze, że zainteresował się nim sam Microsoft. Właśnie dlatego gigant z Redmond zdecydował się na zakup aplikacji i włączenie jej do swojego pakietu Microsoft Office.

“Od tego czasu program jest stale rozwijany i uzupełniany o nowe opcje, jednak pomimo swoich rozbudowanych funkcjonalności nie jest wcale skomplikowany w obsłudze. To zasługa bogatej bazy gotowych diagramów i schematów, które są w pełni edytowalne. Wstępnie opracowane zasoby stanowią ogromne ułatwienie w zrozumiałym prezentowaniu ważnych danych, przede wszystkim na potrzeby firm i korporacji” – wyjaśnia nam specjalista reprezentujący firmę Klucz System, autoryzowanego dostawcę kluczy aktywacyjnych do oprogramowania.

Visio stawia duży nacisk na wydajną oraz intuicyjną pracę zespołową. Usługa w chmurze umożliwia wspólną edycję i komentowanie dokumentów oraz projektów przez zespół w czasie rzeczywistym.

Microsoft Publisher

Publisher jest oprogramowaniem graficznym, które służy do tworzenia materiałów marketingowych oraz różnego rodzaju firmowych dokumentów. Programem tworzenie materiałów drukowanych i online: broszury, foldery, wizytówki, gazetki. Szybko, łatwo. Druk i online. Aplikacja swoim wyglądem oraz funkcjonalnością bardzo przypomina Worda, dzięki czemu jej obsługa nie powinna sprawić żadnego problemu nawet początkującym użytkownikom.

Category: IT

2 thoughts on “Nie tylko Word, Excel. Mniej znane programy Microsoft Office

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.