Antywirus na Windowsa – dlaczeg warto go mieć?

Antywirus na Windowsa

Jeszcze kilka lat temu pierwszą czynnością po zainstalowaniu systemu Windows było wgrywanie programu antywirusowego. Wraz z premierą Windows 7 dołączony został, słynny współcześnie, choć wówczas mocno krytykowany, Windows Defender.  Był to – i jest – antywirus za darmo, który przez długi czas przynosił więcej szkody niż pożytku. Jednak wraz z premierą systemu Windows 10, Defender zdobył uznanie użytkowników. Pozostaje jednak pytanie – czy warto na niego stawiać i czy jest w stanie samodzielnie chronić Twój komputer?

Czy antywirus na Windows jest niezbędny?

Niezaprzeczalne jest to, że antywirus na windows 10/11 jest niezbędny do prawidłowej ochrony urządzenia oraz Twoich danych osobowych. Jednak automatyczny wgrywany Windows Defender nie będzie w stanie zapobiec wszelkim sytuacjom kryzysowym i zagrożeniom, na które jest narażone Twój komputer lub laptop. Antywirus Windows 10/11 od G DATA jest doskonałym uzupełnieniem. W końcu ochrony nigdy dość! Ten wariant posiada:

  • Zaawansowany skaner – swego czasu Windows Defender słynny był z uciążliwych, cyklicznych i fałszywych powiadomień na temat zastanego zagrożenia. Antywirus na Windowsa G DATA ma wgrane dwa, niezależne silniki antywirusowe, które stale ze sobą współpracują.  Dzięki temu masz zapewnione maksimum bezpieczeństwa.
  • Zdolność wykrywania i blokowania najnowszych typów złośliwego oprogramowania oraz ataków hakerskich.

Antywirus na Windowsa

Opłaca się instalować dodatkowego antywirusa?

Żaden antywirus nie jest w stanie samodzielnie usunąć i zapobiegać wszelkim zagrożeniom. Jednak dwa stanowią już ogromną barierę, niemalże nie do przekroczenia. Antywirus za darmo G DATA pozwoli przetestować przez trzydzieści dni, czy jest to wariant dla Ciebie i czy satysfakcjonuje Cię posiadanie dwóch programów ochronnych dobrej jakości.Ponadto będą one stale uzupełniać się w działaniu i nie będą nawzajem sobie przeszkadzać. Zapomnij o trojanach, robakach, aplikacjach kradnących hasła i dane osobowe czy szyfratorach, wymagających okupu za odzyskanie plików.

Jak jeszcze można ochronić się przed wirusami?

Pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo w Internecie również zależy od Ciebie. Masz wpływ na właściwe i jednocześnie zachowawcze działania w online. Aby unikać potencjalnie ryzykownych działań, przestrzegaj kilku poniższych zasad:

  • Nie loguj się na portale społecznościowe i nie dokonuj płatności internetowych, będąc podłączonym do publicznego Wi-Fi.
  • Nie wchodź w interakcje ze spamującymi botami, rozsyłającymi linki.
  • Uważnie sprawdzaj adres domeny na którą wchodzisz. Wszelkie zamiany liter na liczby lub posługiwanie się odmiennym alfabetem powinno być dla Ciebie jasnym ostrzeżeniem.
  • Nie wchodź w linki, wysłane przez obce Ci osoby.
  • Nie pobieraj plików z niesprawdzonych źródeł.
  • Pendrive i inne nośniki danych również mogą stanowić potencjalne niebezpieczeństwo, jeśli są z obcego źródła.

Kierując się powyższymi zasadami z łatwością sprawisz, że Twoje bezpieczeństwo w sieci będzie na znacznie wyższym poziomie! Pamiętaj, że dobry antywirus zawsze jest podstawowym programem, który powinien się znaleźć na każdym urządzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.