Call center software – Co to jest i jakie ma funkcje?

call center

Czym takim jest call center software – i do czego przydaje się każdej nowoczesnej firmie? To nic innego jak specjalne oprogramowanie na przykład dla infolinii czy właśnie call center, dzięki któremu organizacja może zdecydowanie poprawić swoją komunikację telefoniczną z klientami. Nowoczesne call center software ma bardzo wiele przydatnych funkcji, które nie występowały w starych oprogramowaniach tego typu. Sprawdź, jakie.

Call center software – nowoczesna obsługa klienta telefonicznego

Nowoczesna obsługa klienta telefonicznego ma ogromne znaczenie dla budowania relacji z klientem. To szczególnie ważne, jeżeli rozmowa telefoniczna to tak naprawdę jedyna opcja na budowanie tych relacji. Chociaż w call center czy infoliniach często zdarza się tak, że z klientem rozmawia się dosłownie raz na kilka miesięcy (na przykład podczas przedstawiania mu nowej oferty), zawsze warto dbać o pozytywny przebieg tych rozmów. Właśnie z tym związane jest współczesna podejście oparte na systemie ERP i  CRM, czyli systemie budowania relacji. Klient zadowolony z obsługi telefonicznej, być może w przyszłości zostawi na temat firmy pozytywną opinię w Internecie, lub podzieli się z nią z kimś podczas bezpośredniej rozmowy. Cytując powiedzenie “ziarnko do ziarenka, a zbierze się miarka”, właśnie w taki sposób krok po kroku, firmy budują swoją dobrą pozycję w oczach klienta.

call center

Ciekawe funkcje nowoczesnego systemu

Nowoczesne systemy obsługi call center mają bardzo wiele przydatnych funkcji. Co ważne, działają one w chmurze, a zatem pozwalają na dostęp wciąż aktualizowanych danych, a także na bezpieczne ich przechowywanie. Bezpieczeństwo danych, czyli na przykład numerów telefonicznych do klientów, ma bardzo duże znaczenie. Nowoczesny system call center pozwala nie tylko sprawniej reagować na telefony klientów, ale też rejestrować historię połączeń, oddzwaniać do klientów, którzy wcześniej się rozłączyli, czy przekierowywać ich na odpowiednie poczty głosowe (na przykład podczas przerwy w funkcjonowaniu firmy). Z najbardziej nowoczesnych systemów call center, z najlepszym oprogramowaniem, współcześnie korzystają na przykład banki czy duże korporacje. Nic nie stoi na przeszkodzie, by mniejsza firma obsługująca klientów telefonicznie, również postawiła na takie rozwiązanie.

Jak usprawnia pracę dobre oprogramowanie dla call center

Odpowiednio skonfigurowany i pojemny system callpage to możliwość pracy nie tylko na samych połączeniach telefonicznych. To oprogramowanie analizuje dane oraz zapisuje je również w przypadku esemesów, maili, chatów. Taką możliwość niektóre firmy pozostawiają na swoich stronach internetowych. Każdy sposób czy forma kontaktu klienta z firmą jest odpowiednio udokumentowana, co pozwala na reakcję ze strony pracownika. Poza tym ten sposób organizacji strony internetowej przez współczesnych klientów jest wysoko oceniany. Możliwość kontaktu w różny sposób. Co właśnie zapewnia call center software oraz szybka reakcja ze strony załogi. Rownież do takich zaistniałych sytuacji można używać oprogramowanie helpdesk, który ma za zadanie przyjmowanie zgłoszeń klientów. Jest to istotne z punktu widzenia klienta, gdyż widzi zainteresowanie ze strony firmy.

Dowiedz się więcej o szkoleniu z obsługi klienta.

One thought on “Call center software – Co to jest i jakie ma funkcje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.